U16: Aprílová hra i počasí

23.4.2024 13:16   Vojtěch Mastný

Tempácká výhra 3:0 na Libuši se nerodila lehce.

Sobotní "derby" zápas přeborové soutěže proti Libuši, který herně vypadal jak aprílové počasí, které ho doprovázelo. Bohužel jsme měli špatný vstup do utkání, kdy jsme si do 38. minuty nebyli téměř schopni dát více než tři přihrávky v kuse a vůbec jsme nehráli svoji hru, která nás zdobila po většinu uplynulých zápasů. Malá aktivita a chuť hrát, dávání si přednost, pomalé a špatné přihrávky vedoucí ke ztrátám, bezhlavé nakopávání dlouhých míčů dopředu proti větru a pomalé přepínání do obrany nás málem stálo několik gólů, kdyby nás nepodržel skvělý Fejk v bráně.

Před koncem prvního poločasu se nám však podařilo vstřelit gól a jít tak do jednobrankového vedení. Po poločasové pauze se klukům podařilo přenastavit v hlavách a přepnout na vyšší level co se kombinace a ostatních výše zmíněných aspektů týče. Ty vedly k dalším dvěma brankám s konečnému skóre 3:0 pro nás, ale výstraha a poučení do dalších zápasů.

SK Libuš 838 - FC Tempo Praha B 0:3 (0:1)