U14: Vítězství v Čáslavi

23.8.2015 23:29   Tomáš Maurer

Tempáci i ve druhém utkání nastříleli šest branek.

Ke druhému zápasu žákovské ligy jsme se vydali na horkou půdu Čáslavi, která po dvou kolech okupovala první příčku naší skupiny se skóre 18:2. Naše druhé kolo s Táborskem bylo přesunuto na středu, a tak jsme měli v nohách oproti soupeři odehrané jen jedno mistrovské utkání. Den před utkáním jsme se však vrátili ze soustředění, a tak bylo otázkou, jak těžké nohy budeme mít.

V prvním poločase jsme byli lepším týmem a kombinačně jsme soupeře přehrávali. Zaslouženě jsme se ujali vedení, což nám dodalo klid na naše kopačky. Soupeř byl však stále nebezpečný z rychlých protiútoků. Přestože jsme šli do kabin za stavu 4:0, věděli jsme, že zápas rozhodnutý není. Soupeř vyrukoval do druhé půle s posíleným středem zálohy, kde se hra točila kolem vytáhlého hráče. Tento hráč nás svým dlouhým krokem neustále přečísloval a v prvních minutách se na nás hrnul jeden útok za druhým. Naše vynucené stáhnutí Nováka do středu obrany způsobilo, že už jsme nebyli tak silní ve středu zálohy a soupeř nás v těchto prostorech přehrával. Těžké nohy ze soustředění se začaly u většiny kluků projevovat. Koncem zápasu už však i soupeř začal odpadat a my jsme byli znovu častěji na míči. Konečný výsledek 6:2 pro naše barvy.

Ve středu nás doma od 18:00 čeká nejtěžší soupeř ze skupiny Táborsko, a tak se na tuto výzvu všichni těšíme.

FK Čáslav - FC Tempo Praha 2:6 (0:4)