U8: S Duklou a Šeberovem

29.4.2016 13:32   Antonín Plachý   Eduard Binko

Hráči se postupně učí vnímat prostor na hřišti.

Na Šeberově klukům i přes rozcvičení utekl začátek a první čtvrtina byla dost tragická z naší strany. Kluci vůbec neběhali a nechávali se strhnout do chuchvalce. Nicméně od druhé části už se to zlepšilo a pak už to bylo dobré. Byly tam pěkné akce dopředu i solidní bránění. Pozice už drželi v podstatě bez problémů. Pořád se při útočení někteří nechávají strhnout ke středu a neúplně využívají šířku hřiště a občas nějaké prorážečky místo kličky či rozehrání do strany, ale už tam byly dokonce i přihrávky do prostoru. Celkově kluci zahráli hezky. Od druhé čtvrtiny soupeře jasně přehrávali, čemuž odpovídá i konečný výsledek (17:9 výhra).

Utkání s Duklou bylo na dvou hřištích velmi vyrovnané a zdálo se mi, že jsme Duklu často i přehrávali a přestříleli, ale to jen v těch částech utkání, která jsem viděl. Na prvním hřišti, které jsme dali dohromady záměrně, aby se ukázali tahouni, se kluci na začátku rozkoukávali, ale postupně se osmělili a hráli na své dobré úrovni. Ačkoliv ne na té nejlepší, jak jsem je kdy viděl. Dlouhodobě je vidět, jak se začíná soustředit Adam a jak si začíná více věřit Jonáš i Šimon. Otík má vždy skvělé nasazení, ale musí se ještě naučit vnímat svět kolem sebe, což je prostorem pro zlepšení samozřejmě většiny kluků.