U19: Body za nasazení ve druhé půli

6.11.2017 18:42   Tomáš Maurer

Tempo zvítězilo 4:2 v Trutnově díky čtyřem brankám ve druhé půli.

Po brzkém vstávání a dlouhé cestě jsme za zvuku hlasatele nastoupili k mistrovskému utkání v Trutnově.

Do první půle jsme šli s tím, že nebudeme napadat vysoko (vzhledem k okolnostem - větší hřiště a hráčské složení) a aktivní obranu zahájíme trošku níže. Náš malý zápal a agresivita v soubojích však byla daleko menší než soupeřova, a tak nás soupeř přehrával. Problémy nám dělala převážně soupeřova rychlá křídla a právě po sprinterském souboji v křídelním prostoru přišel centr do vápna a soupeř se ujal vedení 1:0. Naše aktivita a nabídka obzvlášť ve středové řade byla mizerná, a tak jsme si moc míč v první půli neužili.

Do druhého poločasu jsme přešli k aktivnímu presinku hned od soupeřovy rozehrávky a daleko většímu nasazení v osobních soubojích. Přestože jsme po špatném odkopu obdrželi začátkem druhé půle branku na 2:0, na klucích bylo vidět, že je to nezlomilo a odhodlání z kabiny jim zůstalo. Soupeř jako by si nemohl zvyknout na naše rychlé napadání a my jsme se tak dostávali k výhodným situacím a k rychlé přechodové fázi. První branku vstřelil Soukal a vzápětí vyrovnal hezkou střelou pod břevno Trojan. Po rohovém kopu Soukala se prosadil hlavou Adámek a na konečných 4:2 pro nás upravil po další nahrávce Soukala Polívka. Za nasazení ve druhé půli si tak odvážíme cenné tři body.

MFK Trutnov - FC Tempo Praha 2:4 (1:0)