FC Tempo Praha

Projekt Tempo sobě pokračuje

19.12.2017 22:17   Jiří Trunečka  

Projekt Patronů nového tempáckého hřiště bude pokračovat i v roce 2018, v roce výročí 90 let založení klubu.

V sobotu se na Tempáckém plese v KC Novodvorská mohlo slavit ledacos. Třeba jeho kulaté patnácté konání nebo končící velmi úspěšný rok. Důvodů nespočet, určitě tolik jako hostů ve vyprodaném sále. Jedním z nich muselo být i první výročí zahájení projektu TEMPO SOBĚ. Model horního hřiště, jehož jednotlivé dílky si mohli zájemci "koupit" a přispět tak k jeho dostavbě, se totiž vrátil na místo svého zrodu. Zde jej tempácká veřejnost právě před rokem viděla poprvé. Od té doby se velmi změnil. A mění stále. Přibývají noví Patroni, kteří obarví vybrané políčko a dají mu své originální jméno, ale kteří hlavně cenou políčka pomohou k tomu, abychom dokázali vylepšit ještě těch několik věcí, které je na horním hřišti potřeba udělat. Vyměnit jeho oplocení, dostavět zábradlí, nebo dokončit rozvody elektřiny a osvětlení.

14. Tempácký ples - 10.12.2016 14. Tempácký ples - 10.12.2016
Plán hřiště, který je k vidění na webových stránkách i budově, se za uplynulých dvanáct měsíců stal velkou knihou rozličných příběhů. Skrývají se za každým z políček. Velké plochy, na které se složily celé týmy, nelze přehlédnout. Podobně políčka původních i nových sponzorů, které projekt TEMPO SOBĚ přitáhl. Má ho však i každý jeden samostatný (žádný totiž není malý) kousek, ať už si jej koupili současní či bývalí hráči, trenéři, rodiče, fanoušci klubu nebo ho někomu přinesl Ježíšek.

To by se vlastně mohlo stát i letos. Projekt TEMPO SOBĚ totiž pokračuje! A bude nás provázet i rokem devadesátého výročí založení klubu. Svým způsobem se totiž již stal symbolem jeho současného rozvoje a klubové sounáležitosti Tempa. Právě vlna podpory, s níž Tempáci dokázali vybrat již téměř šest set tisíc korun a budují svůj areál, vyvolala zájem pražské fotbalové veřejnosti. Psalo se o něm v médiích.

XV. Tempácký ples XV. Tempácký ples
Je to hřiště fotbalové, a tak i pro něj platí některá fotbalové klišé. Třeba, že z kraje sezony týmy vždy nejprve počítají body k záchraně, aby teprve, když jich je dost, začaly plánovat útok na poháry nebo na postup. S TEMPEM SOBĚ to bylo podobné. Nápad se rodil trochu s rozpaky, jaká bude jeho odezva. A zda snad jako nezdařený pokus nespadne do zapomnění. Po pár týdnech se ukázal jako mimořádně cenná pomoc při výstavbě nového hřiště coby zdroj finančních prostředků i velké povzbuzení. A do druhého roku tak vstupuje s ambicemi zprvu nemyslitelnými – přiblížit se magickému milionu a možná… prodat i to úplně poslední políčko.

XV. Tempácký ples XV. Tempácký ples
Pravda, bude k tomu asi chtít, jak říká další fotbalové pravidlo "najít odvahu a více chodit do vápna…". Před brankou to bolí (v daném případě peněženku či bankovní účet, protože políčka, z nichž padají góly, stojí více), ale jinak v zápase nelze uspět. Naštěstí kterékoliv políčko, ve vápně, stejně jako poslední volné s rohovým praporkem (lukrativní, u vstupu na hřiště), může koupit společně i více Patronů. A společně se pak radovat z gólů, které právně z něj Tempo vsítí. Pro ty, kteří raději sází na pevnou obranu, se naopak stále nabízí poměrně velký výběr v místech, kde řádí praví beci.

A ještě jednou říká se: Obhájit je těžší, než vyhrát poprvé. I to zde platí. TEMPO SOBĚ má za sebou krásný první rok. Věříme, že s vaší pomocí, se společnou snahou oslovit a najít zájemce o další políčka a nové Patrony potvrdí, že je Tempo naším skutečným druhým domovem… V roce kulatého jubilea by to byl pěkný dárek.

Informace pro případné zájemce o pořízení políčka ZDE.