FC Tempo Praha

U11: Ze tří víkendových zápasů

10.1.2018 9:16   David Perl  

O víkendu jsme zakusili jak sladký pocit vítězství, remízu tak i hořkou porážku.

Začněme tím nejradostnějším z nich. V sobotním nádherném dopoledni nastoupila jedna parta proti týmu z Řep. I když bylo tempo takové ospalé, tak jsme celý zápas jasně dominovali a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem. Jen je škoda, že se kluci v průběhu zápasu začali uchylovat k občas až nesmyslným individuálním akcím, a nectili tak známé fotbalové pravidlo, že míč je rychlejší než hráč. Právě to, v jakém prostoru je lepší hru zrychlit přihrávkou a kdy je zase lepší jít do individuální akce, s klukama řešíme a tento zápas nám to opět znovu připomněl a snad kluky poučil.

Souběžně s tímto zápasem hrála druhá parta proti Březiněvsi. Klukům trvalo dlouho, než se dostali do tempa a špatný začátek už se jim nepodařilo výsledkově dohnat.

Část kluků ze zápasu s Březiněvsí šla hrát ještě v neděli proti holkám ze Sparty, kde je doplnila poslední část týmů, která ještě o víkendu do té doby nehrála. A jakoby si kluci povedenou poslední čtvrtinu ze sobotního zápasu dobře zapamatovali a odstartovali zápas velice dobře. Ze všech zápasů byl tento asi nejpohlednější a určitě jsme působili fotbalovějším dojmem než holky, které měly hru založenou spíše na rychlosti a nákopech. Právě jeden z nich skončil vteřinu před závěrečným hvizdem pod víkem naší branky, a přišli jsme tak o vítězství, které si kluci určitě zasloužili. Vyzdvihl bych výkon Kuby Flídra, který vládl středu hřiště a kluci, co třeba střídali, díky Kubovi dostali návod na to, jak hrát středního záložníka.  

Zápasy:

TJ Březiněves - FC Tempo Praha
Sokol Řepy - FC Tempo Praha
AC Sparta Praha dívky - FC Tempo Praha