U11: Turnaj na Tempu a v Neratovicích

6.3.2018 0:12   David Perl

Jak už to tak poměrně často bývá, nezůstal o víkendu kámen na kameni a celý původní plán se musel celý překopat.

Plánovaný sobotní zápas s Kladnem na dvě hřiště vinou početné marodky Středočechů odpadl, a tak jsme museli hledat náhradu. Sobotu jsme vyřešili takovým miniturnajem tří týmů, jimž ještě jednou děkuji, že tak narychlo zareagovaly a přijely, i když systém, kdy dva týmy hrály a třetí si, v tu chvíli, musel vystačit sám se sebou, nebyl ideální. S Modřany a Meteorem to byly značně odlišné zápasy. Ten první jsme měli jasně pod kontrolou a především naše levá strana s Márou a Matějem soupeře provětrávala. Už ale v tomto zápase byly vidět nepřesnosti a předržování míčů, které pak v dalším zápase silnější soupeř již trestal. Po Modřanech jsme si šli zahrát 4+1 mezi sebou a následoval zápas s Meteorem. Ten pro nás, hlavně výsledkově, nedopadl vůbec dobře a na klucích to bylo hodně vidět, že se perou s neproměňováním šancí a narůstající únavou. Konec zápasu jsme hráli už bez střídání, a tak si kluci skutečně hrábli. I to bylo cílem toho zápasu, které jsme ještě o 10 minut natáhli. Nohy bolí, prohrávám, ne vše se úplně daří. V těchto situacích se ukáže charakter kluků, jestli to zabalí nebo budou bojovat a prát se až do konce. Škoda, že nám tam alespoň ten jeden gól nespadl, protože jsme si ho určitě zasloužili.

V neděli zajížděla druhá parta do Neratovic, tedy k soupeři, který hraje žákovskou ligu a bylo zajímavé sledovat, jak si kluci proti o rok starším klukům ligové úrovně povedou. I soupeř měl ale ve svém středu kluky z ročníku 2007. První třetina byla z naší strany taková zakřiknutá. Přílišný respekt převládl nad zdravým sebevědomím a třetinu jsme prohráli o tři góly. Do druhé jsme nastoupili mnohem lépe a soupeře dokázali zatlačit, odměnou nám byla výhra v této části. Největší problémy dělala soupeři naše konstruktivní rozehrávka od brankáře, kdy si především střeďáci vždy dokázali najít ideální místo mezi soupeřovými řadami a i díky kvalitní rozehrávce všech našich brankářů (Denis, Víťa, Kuba) jsme se tak poměrně jednoduše dokázali dostat od své branky. Bohužel nám pak chyběla kvalitnější útočná fáze. Velký problém nám zatím dělají situace, kdy záložník (a je jedno jestli střední nebo krajní) navádí míč a rozhoduje se, co s míčem udělá dál. Od hráčů bez míče chybí rozhodnost v tom, jestli si naběhnu za obranu do "uličky" nebo roztáhnu hřiště pro přihrávku do kraje nebo abych s sebou odlákal obránce, a hráč s míčem tak mohl jít sám až do branky. Většinou je to takové napůl a často pak strefujeme přímo bránící hráče a musíme hned přepínat do obrany. Třetí třetinu kluci polevili v koncentraci a je dobře, že za to byli "potrestáni" několika míči v naší síti, protože jsme si mohli popovídat o tom, že 3x30 se bude hrát i za rok v lize a ta poslední třetina může otočit celý zápas.