Muži B: Postupem vyšperkovaný den

19.6.2018 14:33   Jiří Nechvíla

Zdánlivě ztracený postup do I.A třídy se na tempácké oslavě potvrdil výhrou v derby nad Braníkem.

Poslední zápas sezóny vyšel na tempácké 90. výročí. V kabině panovala uvolněná atmosféra, jelikož jsme v minulém zápase ztratili možnost postupu do I.A třídy. Do toho nám vedení doneslo vysněné nové dresy a náš trenér nás ani příliš nezatěžoval taktickou přípravou, ale jen nás obohatil o úsměvné omluvenky na dnešní zápas. Rozcvička proběhla individuálně a mohlo se jít na věc. Počasí fotbalu i celé oslavě přálo, jen diváků nebylo tolik, jak jsme si představovali. Pro první poločas to možná bylo dobře, jelikož se nám klasicky, jako celé jaro, příliš nedařilo. Dostali jsme dva góly a vypracovali jsme si pouze jednu příležitost ke skórování. To nás trápilo celé jaro.

Ten, kdo ale neviděl půli druhou, tak přišel o hodně. Hned v samém začátku nám soupeř daroval snížení. No daroval. Spíš nám vrátil, to, co jsme mu v první půli půjčili. To nás nakoplo a začali Braník přehrávat. Začalo se nám konečně dařit i střelecky. Během deseti minut jsme přidali další čtyři branky, a rozhodli tak utkání. Braník pak dokázal ještě dvakrát korigovat, ale i my jsme přidali ještě jednu branku, a konečný výsledek tak zněl 6:4. Po zápase jsme si zakřičeli vítězný pokřik a šlo se slavit spolu s ostatními Tempáky. Při prvním pivu se začalo proslýchat, že jsme i díky dnešnímu zápasu postoupili do I.A třídy. Následně byla informace potvrzena, a byl vyšperkován již tak povedený den.

FC Tempo Praha B - ABC Braník B 6:4 (0:2)