U13: První podzimní výhra

19.9.2018 17:36   Dominik Kadlec

Na čtvrtý pokus Tempáci v lize brali tři body, obrali o ně Petřín Plzeň.

FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeń 5:4 FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeń 5:4
 Do utkání s Petřínem jsme vstoupili dobře. Od začátku jsme měli více ze hry, kluci bránili velmi pozorně a dostávali se do příležitostí ke vstřelení branky - střel jsme měli daleko více než soupeř. Soupeř zahrozil jen jednou po hlavičce, kterou skvěle chytil Nguyen. Postupně jsme si vypracovali dvoubrankový náskok a zdálo se, že utkání v klidu dohrajeme. Když soupeř snížil na 2:1, tak kluci odpověděli nejlépe jak to šlo a Müller z akce hned po rozehrání zvýšil na 3:1. Bohužel jsme se stejně jako při prvním gólu nevyvarovali individuálních chyb a soupeři se povedlo vyrovnat na 3:3. Poté se krásnou individuální akcí prosadil Pytlíček, jenže soupeř i tak dokázal odpovědět. Vítězný gól na 5:4 nakonec vstřelil Litoš hlavou a posledních osm minut jsme vítězství již pohlídali.

Myslím si, že jsme po celé utkání byli lepším týmem, avšak nakonec to byla ve třetí třetině napínavá podívaná až do konce a to ze dvou hlavních příčin. Nejprve jsme individuálními chybami umožnili soupeři vstřelit dvě branky a druhou příčinu vidím v tom, že jsme zejména v útočné třetině hřiště ztráceli příliš mnoho míčů nepřesnou přihrávkou. Přechod do útoku se nám poměrně dařil, avšak ta finální či předfinální přihrávka nám nevycházela. Soupeř si bohužel tuto přechodovou fázi vpřed zjednodušil dlouhými výkopy brankáře, avšak proti minulým utkáním si zaslouží pochvalu kluci za to, že tyto dlouhé nákopy uhlídali. Jak jsem již psal dříve, berme to tak, že je to pro kluky další zkušenost a rozvíjejí odhad na míč, hru hlavou, soubojovost. Byť dle pravidel je i výkop ze hry z ruky přes půlku zakázán.

FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeň 5:4 (3:2)