U19: Zbytečně ztracené body

13.3.2019 14:11   Jaroslav Teplan

Z Ústí nad Orlicí přivezli Tempáci jen bod, množství neproměněných šancí bylo obrovské.

V sobotu 9.3. jsme hráli další zápas v Ústí nad Orlicí. Od začátku zápasu jsme drželi pevně otěže utkání ve svých rukou. Drželi jsme míč na svých kopačkách a vytvářeli si řadu střeleckých příležitostí. Jednu z nich ve 12. minutě proměnil Babický a poslal nás dovedení 1:0. Poté jsme s řadou příležitostí toho dne skončili na výborném domácím brankáři. Soupeř měl v průběhu prvního poločasu dvě zajímavé příležitosti, které však brankou neskočily.

Ve druhém poločase se hrálo pouze na polovině soupeře. Nedokázali jsme proměnit ani nejvyloženější šance. Šli jsme asi pětkrát sami na brankáři, leč jsme ho nepřekonali. Pět minut před koncem zápasu po standardní situaci z půlky hřiště upadl domácí hráč v našem pokutovém území, což viděl pouze rozhodčí, a odpískal tak proti nám pokutový kop - soupeř srovnal na 1:1. My jsme si ještě vytvořili dvě zajímavé šance, kterými jsme mohli rozhodnout, ale nepovedlo se a došlo na penalty. Ty lépe kopal soupeř, neboť byl v lepším psychickém rozpoložení než my.

Zbytečně jsme ztratili body. Místo, abychom v klidu rozhodli, neboť šancí jsme měli dost, tak jsme soupeři dovolili lacině vyrovnat. Je potřeba se z této ztráty oklepat a v dalším zápase opět naplno bodovat.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - FC Tempo Praha 1:1 (0:1), pen. 3:2