U12: V Písku bez zaujetí pro hru

13.6.2019 15:13   Petr Havlíček

Výsledkem byla vysoké prohra a spousta poznatků do dalšího tréninku.

Zápas v Písku jsme ztratili v podstatě v prvních dvaceti minutách. První tři góly byly jak přes kopírák - po naší šanci rychlý brejk domácích v pěti hráčích, my jsme se vrátili ve dvou a rázem jsme prohrávali 0:3. Po dalších zbytečných chybách skončila první třetina 0:6. To jsme chtěli rychle hodit za hlavu, ve druhé třetině se výkon nepatrně zlepšil, ve třetí už to byl poměrně vyrovnaný zápas, ale to bylo dost ovlivněno vysokým vedením Písku.

Přišlo mi, že celý výkon byl tak nějak v klusu - bez života, bez dynamiky a bez herního zaujetí. Soupeř byl na hřišti dravější, rychlejší, silnější a přímočařejší. My jsme se snažili o konstruktivní rozehrávku, na čemž si zakládáme a zakládat budeme, protože jen tak se kluci učí a jen takový fotbal hrají světové hvězdy v televizi. Pár hezkých akcí bylo, ale v útočné třetině jsme byli v podstatě neškodní. Celkově ale tento zápas ukázal spoustu věcí ke zlepšení - jak základních věcí (nasazení, SPRINTOVÉ návraty, vnímání prostoru v útočné fázi, obsazování při rohových kopech), tak detailů (šířka hřiště, tah do brány ze strany, rychlá práce s míčem v přihrávání). Je tedy na čem pracovat - v intenzitě a se zaujetím na každém tréninku.

FC Písek - FC Tempo Praha 16:5 (14:4)