FC Tempo Praha

Tempoden plný fotbalu

22.6.2019 12:59   redakce  

Nová tempácká tradice v podobě slavnostního ukončení sezóny se povedla.

Na loňské oslavy devadesátých narozenin klubu letos navázal Tempoden, kterým byla slavnostně ukončena fotbalová sezóna. Slavilo se především na hřišti turnajem dětí a rodičů, ale taky kolem něj, kde se u stolů a dobrého jídla a pití sešli rodiče našich hráčů a další příznivci Tempa.

Hlavním bodem programu byla Tempácká Liga mistrů, v níž se utkalo víc než sto Tempáků z věkových kategorií od U7 po U15. Ti byli namícháni do šestnácti týmů a víc než čtyři hodiny bojovali v základních skupinách a následném play-off. Starší kluci vedli ty mladší, kteří od nich zase mohli odkoukat vše, co se již na Tempu naučili. Nešlo ani tak o vítězství, ale hlavně radost ze hry a nová přátelství, ale potlesku na závěrečném vyhlášení se dočkal tým FC Porto.

Tempoden 2019 - slavnostní ukončení sezóny Tempoden 2019 - slavnostní ukončení sezóny
Souběžně s turnajem dětí se na malé umělce hrál Turnaj rodičů a přátel Tempa, do něhož se přihlásilo pět týmů. Kromě rodičovských družstev a Staré gardy postavili svůj výběr i tempáčtí trenéři. Turnaj byl velmi sledovaný a bojovný, pořádnou vítěznou oslavu si pak užil tým složený z rodičů ročníku 2007.

Svých chvilek slávy se dočkaly i naše nejmladší naděje. Holky a kluci ročníku narození 2013 totiž opouští Fotbalovou školku a na závěr celoročních hravých tréninků si nejprve v rámci Tempodne zahráli a potom od trenéra Václava Nechvíly dostali diplom a drobné ceny za své snažení. Tímto oficiálně opustili naši školičku a od příští sezóny vytvoří tým U7 pod vedením Dominika Kadlece.

Ocenit jsme kromě nejmenších chtěli i ty nejúspěšnější, a tak před zraky všech rodičů a hráčů na pódium vystoupal tým U14, kterému se letos podařilo vyhrát svoji skupinu žákovské divize. Hned po nich byli za fantastickou sezónu odměněni starší dorostenci U19, jimž se díky druhému místu v divizi podařilo postoupit do druhé nejvyšší soutěže dorostu. Oba týmy a jejich trenéři dostali pamětní plaketku, která jim, doufejme, připomene jejich letošní skvělé výsledky.

Na závěr celého programu pak byli uvedeni tři noví členové do Klubu legend. Slavnostně byla odhalena plaketa s podobiznou Oldřicha Kapitána, Slavomíra Voženílka a Jaroslava Tesaříka. Tím byl Tempoden ukončen, ale spousta Tempáků ještě v areálu zůstala a do noci hodnotila právě skočenou sezónu...

Fotogalerie

kompletní galerie (počet:119)