FC Tempo Praha

U17: Výhra s dramatickým koncem

1.10.2019 9:21   Richard Valoušek  

Tempáci si připsali druhé vítězství v řadě, když porazili tým Litvínova 3:2. 

Už v týdnu, po premiérové ligové výhře v Hradci, bylo na klucích znát, že chtějí uspět konečně i doma. Litvínov se zdál dle dosavadních výsledků dost nevyzpytatelný, ale my si věřili. Chtěli jsme hrát aktivně, rychle kombinovat s míčem po zemi, vhodně napadat a vzadu prodloužit Skokymu sérii neprůstřelnosti.

Nyní, s časovým odstupem, musím říct, že se toho z našeho plánu moc nepovedlo. Hra byla neurovnaná, kombinace často uspěchaná a tlačená do nepovedené finální fáze. Když už jsme si dokázali dát tři, čtyři přihrávky, rázem z toho bylo naše přečíslení a slibná šance.

Nemůžu říct, že by kluci nebyli v prvním poločase aktivní. Snažili se být na míči, tlačit na soupeře. Bohužel až příliš často jsme se přizpůsobili jeho hernímu stylu a rovněž nakopávali. Přestože výkon v prvním poločase měl k ideálu daleko, z pěti vyložených šancí jsme dvě proměnili a zaslouženě vedli 2:0. Kdyby to však bylo dvojnásobné vedení, nikdy by se nemohl divit.

Litvínov uměl zahrozit, v prvním poločase měl dvě šance, v tom druhém si počkal na závěrečnou půlhodinu. V ní byl rázem lepším týmem. My sice do té doby přidali zaslouženě třetí gól Havlíčkem a ještě si dovolili neproměnit dva sólové úniky Šmerdou a Veselým, přesto jsme měli závěr zápasu odehrát úplně jinak.

Prostřídali jsme a v tu chvíli jako by z našich kopaček zmizela jistota. Přihrávky nám létaly mimo hřiště, důraz jsme předali hostům a po kontaktní brance na 1:3 se začali až moc strachovat o výsledek. Hosté přidali zaslouženě druhý gól a drama bylo na světě. V závěru jsme měli možnost rozhodnout, když Litvínov hru otevřel, ale nestalo se. A tak další dlouhé míče do našeho vápna hrozily vyrovnáním.

Kluci to ale uskákali, ubojovali a mají tři body. Věřím, že ty jim dodají klid a druhou polovinu podzimu jich nasbírají ještě více. Rozhodně na to mají.

Zápasy:

FC Tempo Praha - FŠ Litvínov 3:2 (2:0)