U12: V Neratovicích a na Podolí

1.10.2019 10:41   Eduard Binko   Antonín Plachý

Oba zápasy Tempáci zaslouženě vyhráli.

Podolí
K utkání na Podolí jsme nastoupili na řekněme neuspokojivém terénu ve velmi větrném počasí. Domácí nás velmi zklamali jednak přístupem, kdy hráli prakticky všechny míče dlouhé na náhodu, a také chováním trenérů, kteří velmi neseriózním chováním tlačili na rozhodčího, který se nechal několikrát donutit k obrácení svého rozhodnutí bez nějakého rozumného odůvodnění. Naši kluci měli obecně problém udržet kvalitu hry na obvyklých standardech. Velmi nám chyběly opakované náběhy. Útočníci i krajní záložníci často naběhli do správných míst, ale po prováhání ideální přihrávky už nepřicházely druhé náběhy a tudíž následně docházelo ke ztrátám míče ve středu pole po přihrávkách do obsazených spoluhráčů. Naštěstí se nám podařilo kvalitou přetlačit "fotbal" v podání Podolí, ale o pohledné hře dnes bohužel řeč být nemůže. Vítězství 3:2 bylo vybojované a zasloužené, i když jsme nedali dvě penalty a soupeř jednu.

Neratovice
I v Neratovicích jsme si vítězství zasloužili. Protože jsme soupeře většinu času dobývali kolem jeho branky, museli jsme dávat pozor na brejky soupeře. Ty neměl vůbec špatné a dá se říci, že se celý zápas snažil hrát fotbal. Kluci toho ale soupeři moc nedovolili a byli vcelku pozorní. Přesto tři góly v naší síti ukazují, že i v pozornosti byly rezervy. Po první třetině jsme si řekli, že je potřeba přestat se snahou nahrát či vystřelit prvním dotykem, což často hraničilo se zbrklostí a na drncavém terénu uprostřed hřiště to bylo i nesnadné. Druhou věc, kterou jsme probírali, bylo ještě více přitáhnout krajní záložníky k postranní čáře, když se vede útok jejich stranou. To se začalo dařit více. Paradoxně jsme v poslední třetině, kdy byl tlak největší, dali nejméně gólů. Nicméně klukům se dařilo a vítězství bylo zasloužené a na počty střel docela hubené. Celkově 10:3, ale kluci nastřelili docela dost břeven, což by při brance správných rozměrů znamenalo asi většinou gól.

Fotbal Neratovice - Byškovice - FC Tempo Praha 3:10 (2:6)
AFK Slavoj Podolí Praha B - FC Tempo Praha D 2:3 (2:2)