U16: První domácí výhra

14.11.2022 14:11   Radim Pfeifer

Tempáci zdolali Zbraslav 3:1.

Ve středu jsme sehráli poslední domácí mistrovské utkání podzimní části sezóny a bylo to také první výherní utkání na domácí půdě. Úvod utkání byl z obou stran nejistý. K vidění byla spousta dlouhých míčů a nepřesných přihrávek. Ve druhé části prvního poločasu už jsme se dokázali dostat do šancí díky zvýšené aktivitě, včasnému dostupování protihráčů a rychlé přechodové fázi. Našim hráčům nedělalo problém překonat více hráčů soupeře. První branka padla po centru Klinera z křídelního prostoru, kdy se ve vápně dobře zorientoval Ketsyk. Druhý gól vstřelil z hranice vápna výstavní ranou do protilehlé šibenice opět Ketsyk. Do poločasu jsme mohli vedení ještě minimálně o dva góly navýšit, ale zbylé šance jsme neproměnili.

V úvodu druhého poločasu se nám nepodařilo vstřelit gól na 3:0 a soupeř po nedůslednosti několika našich hráčů získal pokutový kop, který skončil gólem. Po obdržené brance jsme začali hrát ustrašeně a hubený náskok se na našem výkonu podepsal. To se však změnilo po gólu z rohu, kdy hlavičkoval Tichý a dal nám zpět vedení o dvě branky. Poté jsem začali hrát opět sebevědomě s jistými zákroky v obranné řadě. Musím pochválit celý tým za nasazení, kterým se dnes kluci na hřišti prezentovali. Ve hře byly i slabší pasáže, ale to pozitivní určitě převažuje. Rozhodně jeden z našich nejlepších výkonů na podzim, kterému hodně pomohli hráči U19 Skokánek a Klouček. Věřím, že podobně všichni kluci přistoupí i k poslednímu utkání, které sehrajeme na Zličíně a dokážeme se více přiblížit středu tabulky.

FC Tempo Praha B - SK Zbraslav 3:1 (2:0)