U16: První jarní body

16.4.2022 23:54   Jakub Fajfr

Tempáci přesvědčivě zvítězili na hřišti Spartaku Kbely.

Další utkání jsme odehráli na kvalitním terénu ve Kbelích proti místnímu Spartaku. V první půli jsme měli míč většinu času ve svém držení, nedokázali jsme si však dobře najít prostor mezi řadami pro postupný útok. Podařilo se nám sehrát pár pěkných akcí po obou krajích, ale ze žádné jsme nevytěžili branku. I tak jsme v poločase vedli 3:0, jelikož domácí dvakrát ztratili při rozehrávce míč a dvakrát toho využil Schnappel ke vstřelení branky. Poprvé si míč sám vybojoval, obhodil si obránce a svou střelu umístil na zadní tyč. Podruhé získal míč napadáním Tokar, odcentroval a Schnappel si technicky skvěle poradil. Třetí branku vstřelil nováček Ketsyk, když si našel zblokovaný míč a na dva doteky umístil svou střelu k tyči.

Úvod druhé půle byl malátný, nemohli jsme se dostat do tempa a soupeře pustili do nadějných příležitostí. Naštěstí však velkou šanci z počátku půle nezužitkoval, a tak jsme to byli my, kdo jsme mohli navýšit vedení, ale Schnappel po přihrávce J. Müllera odmítl hattrick. Domácí se přece jen radovali, když patnáct minut před koncem akci z levé strany doklepávali do prázdné branky. Na chvíli jsme se začali strachovat o výsledek, ale nově příchozí hráči hru uklidnili. A když se v závěru prosadil Tokar, mohli jsme se definitivně radovat ze zisku tří bodů.

Spartak Kbely - FC Tempo Praha B 1:4 (0:3)