U16: Třetí výhra v řadě

24.5.2022 23:02   Jakub Fajfr

Pět branek si ze Lhotky odvezli starší dorostenci Dolních Chaber.

Do utkání proti SK Dolní Chabry jsme nevstoupili šťastně, ve 20. sekundě se hostující útočník obtočil kolem obránce a jeho centr do vápna našel přesně spoluhráče na zadní tyči, ale náš brankář Dudy se zaskvěl perfektním zákrokem. My jsme se v ofenzivě zprvu dostávali do šancí převážně z levé strany, po jednom centru si v pokutovém území Šerák zpracoval míč, ale byl přistrčen a nařízený pokutový kop proměnil Obraz - 1:0. Po chvíli se tentýž hráč prosadil hlavou při rohovém kopu. Po půlhodině hry se dočkal i agilní Šerák, který zužitkoval přihrávku za obranu od Schnappela. Ke konci poločasu se hra vyrovnala, do ofenzivy nám chyběl lepší pohyb bez míče či překvapivý moment ve hře. V obraně jsme však působili pevně.

Do druhé půle jsme vstoupili špatně, hosté nás zatlačili a při opakovaném rohovém kopu se i brankově prosadili a snížili na 3:1. Bylo důležité hru co nejdříve uklidnit a vstřelit branku, to se povedlo díky Šerákovi, který byl faulován v pokutovém území a nařízený pokutový kop proměnil. Střídající hráči dodali týmu novou energii a to nám též výrazně pomohlo. Patnáct minut před koncem se prosadil po rohovém kopu Seidl a o výsledku bylo rozhodnuto. Věřím, že naši vítěznou sérii prodloužíme i ve venkovním utkání následující sobotu, ale určitě musíme přes týden kvalitně potrénovat, stále je na čem.

FC Tempo Praha B - SK Dolní Chabry 5:1 (3:0)