U16: Vítězství a pět gólů na Xaverově

30.5.2022 11:00   Jakub Fajfr

Tempáci skvěle zvládají závěr sezony a připsali další tři body a usadili se v horní polovině tabulky.

Do utkání hraném na kvalitní umělé trávě jsme neměli dobrý vstup, domácí nás zatlačili na naši polovinu, my jsme nebyli dostatečně rychlí ve vnímání herních situací. V 15. minutě se dostal k propadlému míči na hranici pokutového území domácí hráč a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Tato situace nás však nakopla, přidali jsme na rychlosti myšlení, agresivitě a dařilo se nám tak být ve všech soubojích dříve než soupeř. Ve 20. minutě se dostal Schnappel sám před brankáře a technickým obstřelením mu nedal šanci a vyrovnal. Nadále jsme byli nebezpečnější, do vedení nás poslal svým druhým gólem v utkání Schnappel, když si přesně naběhl na centr Jana Müllera a hlavou rozvlnil síť.

Do druhé půle jsme šli soustředěni a odhodláni utkání zvládnout. Po krásné kombinaci po levé straně se míč dostal až k Šerákovi, který zakončil přesně - 1:3. Hra se postupně vyrovnávala, domácí své situace ale trestuhodně zahazovali. Nám velmi pomohli střídající hráči, Obraz si dovolil v situaci 1na1 v pokutovém území, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Šerák. Avšak naše hra od 70. minuty již nebyla tak dobrá, chyběla nám kompaktnost v defenzivní fázi a lepší spolupráce v rychlých přechodech v ofenzivě. Soupeř se dostal k další zajímavé situaci, kterou již ale proměnil a snížil. Agilní levý záložník domácích byl zanedlouho faulován v pokutovém území a rázem to bylo pět minut do konce jen o jednu branku. V 90. minutě dal konečnou podobu výsledku Obraz, když využil svého důrazu a po dlouhém nákopu od Bartáka přeskočil domácího brankáře a hlavou zakončil - 3:5. Navázali jsme na šňůru vítězství, projevují se individuality, ale nejvíce nás momentálně zdobí soudržnost a týmovost. Já věřím, že tyto hodnoty si udržíme i v závěrečných třech utkáních sezóny.

SC Xaverov Horní Počernice - FC Tempo Praha B 3:5 (1:2)