U16: Porážka Bílé Hory

10.6.2022 11:48   Jakub Fajfr

Tempáci bez větších problémů přehráli Bílou Horu a nasázeli jí čtyři branky.

Domácí utkání s Bílou Horou jsme začali velmi nadějně, do dvou velkých šancí se během pěti minut dostal Schnappel, ale jeho střely mířily mimo branku. Hosté se dostali do dvou závarů před naší brankou hned záhy. Zvláště při rohovém kopu měli velkou šanci, ale zaskvěl se brankář Barták. My jsme dále hráli v poli trpělivě a čekali na další příležitost. Do té se dostal po nádherné přihrávce vnějším nártem v podání J.Müllera znovu Schnappel, tentokrát zachoval klid a tváří v tvář brankáři se nemýlil - 1:0. Navýšení skóre přišlo po ztrátě míče hostujícího týmu na obrané polovině, k míči se dostal Ketsyk a střelou slabší nohou na zadní tyč rozvlnil síť. Do poločasu se skóre již nezměnilo.

Úvod druhé půle byl vlažnější, ale hned naši první příležitost jsme přetavili ve třetí branku. Ketsyk zatáhl míč po levé straně, nahrál na zadní tyč, kde dobře postavený Šerák již neměl problém zakončit - 3:0. Hned záhy jsme předvedli nejhezčí akci utkání, od vlastního rohového praporku jsme míč dostali přes střed hřiště a průnikovou přihrávkou na Šeráka, který akci ještě vyšperkoval přihrávkou za sebe na Schnappela a ten vstřelil svou druhou branku v utkání. Po vystřídání jsme byli nadále aktivní, střídající hráči se velmi dobře zapojili do útočných kombinací. Šanci na vstřelení branky měl kapitán Cihlář, který nádherně trefil centr z pravé strany, ale naneštěstí míč mířil do středu branky. Ke konci utkání již naše hra přestávala mít, i díky horkému počasí, přesnost a rychlost. Hosté však též neměli sílu, a tak utkání skončilo rozdílem čtyř branek.

FC Tempo Praha B - TJ Sokol Bílá Hora 4:0 (2:0)