U12: S Petřínem a Hostivaří

20.9.2023 23:46   Petr Ježek

Tempáci oba domácí zápasi zvládli za tři body.

Petřín Plzeň
Prospali jsme prvních deset minut, kdy jsme neplnili vůbec nic. Špatně jsme se posouvali, zajišťovali a neměli jsme pohyb bez míče. Soupeř sel po zásluze do vedení 1:0. Hodně jsem se o tom bavil s klukama, kteří zrovna byli na střídačce a potom, když jsem je dal do hřiště, tak přišel obrat. Vše se změnilo k lepšímu a jeste do konce první třetiny jsme skóre otočili. Potom už si troufám říct, že zápas jsme měli plně pod kontrolou. Zlepšili jsme pohyb bez míče a klukům se začalo dařit přecházet 1na1 ve správných prostorech. Škoda, že jsem zase neproměnili pět tutovek. To nás proti lepšímu soupeři bude mrzet. Za co musím kluky a Maky pochválit, je naše přímočarost. Pracujeme na tom od léta a musím říct, že si to všichni vzali k srdci a zbytečně si balony nesekaji, když nemusí. Ted nás čeká SKP České Budějovice a tam nám to ukáže zrcadlo, jak na tom opravdu jsme.

Hostivař
Pro naše kluky velmi těžký zápas. Soupeř o rok starší a my, kromějednoho hráče, jsme hráli spíš s kluky, kterým se momentálně tolik nedaří a nebo budou potřebovat více času. V krátké chvilce jsme prohrávali 0:2. Nedokázali jsme se přizpůsobit důrazné hře vyspělejších hráčů soupeře. Kluci měli strach a to bylo hodně znát. Chytli jsme se gólem z trestňáku Daška. Začali jsme být důraznějši a jelikož s balonem jsme byli od začátku šikovnější, tak postupem času jsme převzali otěže hry. Do poločasu jsme vyrovnali a ve druhé půli výsledek otočili v náš prospěch. Kluky musím pochválit za nasazení a emoce, které do zápasu vložili.

FC Tempo Praha - SK Petřín Plzeň 7:2 (:)
FC Tempo Praha D - SK Hostivař 5:4 (2:2)