U12: S Admirou a Trutnovem

26.2.2018 14:58   Dominik Kadlec

Kvalitní konfrontace s ligovými týmy z jiných skupin skončila výhrou a remízou.

V sobotu jsme přivítali na našem hřišti Admiru. Hrálo se 3x30 minut na jedno hřiště. V utkání jsme zvítězili 10:5. První dvě čtvrtiny byly ve hře poměrně vyrovnané, v první třetině jsme měli ze hry více my, ke konci druhé třetiny měl ze hry více soupeř, tam nám několikrát zle zatopil po naší ztrátě míče, kdy šel snad čtyřikrát sám na bránu. V tu chvíli nás skvěle podržel Víťa, který měl natažený sval, a tak od 45. minuty naskočil alespoň do branky. Kromě skvělých zákroků také docela s klidem rozehrával. Odzadu jsme tak měli jistotu na míči, který jsme neztráceli a dobře jsme míč přehrávali na méně obsazenou stranu, kudy jsme pak mohli podnikat útočné akce. Poměrně dobře se nám dařily také akce středem hřiště. Tady je důležité, aby kluci vždy při nabídce věděli, kde je soupeř a kam se s míčem chtějí otáčet, případně kam ho sklepávat. Dobrá hra gradovala ve třetí třetině, kdy už to byl zápas na jednu bránu. Za stavu 4:4 po dvou třetinách zavelel k vítězství Vojta B., který se z branky přesunul do útoku a předvedl stejně jako Víťa v brance velmi dobrý výkon v útoku. Zajímavé bylo sledovat, jak se Vojtovi dařilo v situacích 1:1, ale zároveň dokázal i vycítit situace, kdy je dobré přihrát spoluhráčům. Kromě individuálních výkonů kluci předvedli i dobrý týmový výkon, kdy všichni bojovali, pomáhali si v soubojích, zajišťovali a snažili se neustále nabíhat. Odměnou jim byl pěkný výsledek proti soupeři, který je na 4. místě ligové tabulky.

V neděli jsme přivítali jiného ligového soupeře a to z Trutnova. Kluci do zápasu vstoupili perfektně, první třetinu soupeře tlačili na jeho polovině a do přestávky šli s náskokem 5:1. Říkali jsme si, že je potřeba v takovém výkonu pokračovat, ale bohužel tomu tak nebylo. Druhou třetinu jsme naprosto propadli, soupeř vyhrával souboje a my jsme naopak míč ztráceli tím, že jsme ho tahali a naráželi do soupeře. Soupeř tak otočil na 6:5 a to ještě Tom Nguyen několik šancí chytil. Je pravda, že hru mohlo ovlivnit to, že někteří kluci naskočili na pozice, kde tolik nehrají a také to, že ze začátku zůstali na střídačce Kuba Vinkler a Tejdy, kteří patřili v zápase k nejlepším. Do třetí třetiny už jsme pozice srovnali a řekli jsme si, že zápas otočíme. Kluci přidali na obrátkách, začali si vytvářet šance, leč ještě jednou inkasovali. Střelecké trápení protrhl Brůža 10 minut před koncem a tlak v závěrečné desetiminutovce již vedl jen ke srovnání na konečných 7:7. První třetina byla od kluků skvělá, třetí třetina také nebyla špatná. Škoda výpadku ve druhé třetině, ovšem dovednost zahrát na vícero pozicích je pro kluky do budoucna důležitá vzhledem k tomu, že fotbal je plný výměn místa a snahy nabourat soupeřovu obranu, dá se očekávat, že herní univerzálnost bude a je jednou z důležitých dovedností hráče.

FC Tempo Praha - FK Admira Praha 10:5 (:)
FC Tempo Praha - MFK Trutnov 7:7 (:)