Muži B: Dedek pálí ostrejma

8.6.2018 15:30   Jiří Nechvíla

Tempo konečně zabralo a nasázelo Chodovu pět branek.

Na tento zápas jsem nemohl být k dispozici, jelikož jsem jel do Žatce omrknout, jak roste chmel. Utkání jsem výsledkově sledoval přes aplikaci. Sestava se mi zdála v pořádku, akorát jsme nepochopil, proč trenér nechal sedět Dedka na lavici. Z posledních dvou zápasů, kdy ho nechal hrát od začátku, dal tři góly. No, nepochopil. Co jsem se doslechl, tak měli mezi sebou v týdnu před zápasem nějaký konflikt. Asi bych to neměl tady psát, ale říká se, že Dedek prej trenérovi .... ženu. Nevím, co je na tom pravdy, ale na tréninku mu trenér dělal docela naschvály. Třeba ho na celej trénink dal do brány a nechal ho chytat bez rukavic. Nechal ho vláčet brány. Chápete? 44letýho frajera. Samozřejmě je to jejich soukromá záležitost, ale měli by si to vyříkat mezi sebou jako chlapi a netahat to do kabiny.

Podle aplikace se zápas s beznadějně posledním týmem nevyvíjel příliš dobře. Běžela 30. minuta a stále bezbrankový výsledek. To pak dá soupeř jeden náhoďák, chytne se a je zaděláno na problém. Naštěstí se těsně před koncem poločasu trefil Jirka Žalud. Ten se také střelecky trochu poslední dobou zasekl a samozřejmě se hned vyrojily drby, jestli Dedek nechodí i za jeho ženou. Vést o poločase 1:0 je jen o trochu lepší než vést 2:0, a proto jsem čekal, že tam trenér pošle do druhého poločasu Dedka, aby navýšil vedení a dal týmu potřebný klid. Tak by podle mě reagoval každý trenér, pod kterým se houpe židle. Trenér ale dál nechával Dedka vyhnít na lavičce a tím se podle mě pouze potvrzovala teorie o jejich osobních rozepřích. Uklidnil jsem se naštěstí během několik minut, kdy jsme soupeři přidali dvě branky. Již za rozhodnutého stavu tam nakonec trenér poslal Dedka a ten mu na jeho ignoraci odpověděl tím nejlepším možným způsobem. V rozmezí tří minut vstřelil dva góly a nadělil soupeři nepopulárního bůra. Osobně jsem zvědavý, jak na to trenér bude reagovat. Dát ze tří zápasů pět gólů, to se prostě nemůže ignorovat, kor když nás další zápas čeká na horké půdě Xaverova, kde bude potřeba zkušenost a góly. Jsem opravdu zvědavý, jak celá tato situace dopadne. Byl bych rád, kdyby se vztahy urovnaly i po lidské stránce, ale vůbec bych se nedivil, kdyby všechny děti měla trenérova žena s Dedkem. Ten prostě pořád střílí ostrejma.

FC Tempo Praha B - Jižní Město Chodov 5:0 (1:0)