U13: V Radotíně a na Spartě

11.4.2019 14:20   Dominik Kadlec

Na Strahově Tempáci dvě třetiny vedli, ale pak přišla domácí smršť.

Radotín - Tempo
V pražské soutěži je jasně dáno, že v popředí tabulky jsou a nejlepší výkony podávají Bohemka, my, Újezd nad Lesy a Radotín. Ostatní týmy již méně a nebo výrazně zaostávají. V Radotíně se hrálo na malé UMT, a tak bylo složitější se přes zahuštěnou obranu soupeře dostat k brance. Kluci do utkání vstoupili dobře, soupeře zatlačili na několik minut před branku a vybudovali si třígólový náskok. Poté se podařilo soupeři náš tlak lehce rozmělnit, ale i tak se zbytek utkání hrál zejména na soupeřově polovině a bylo to o dobývání branky. Nakonec se to klukům podařilo pětkrát a zvítězili 5:2, když soupeř kontroval dvěma úniky.

Sparta - Tempo
Dvě třetiny soupeř držel více míč, avšak nebezpečnější jsme byli my. Kluky jsme nabádali k herní odvaze a po několika pěkných akcích si kluci vypracovali náskok. Zároveň pozorně bránili a soupeře do velkých šancí nepouštěli. O zápase nejlépe vypovídá střelecký zápis. Kluky stál lepší výsledek špatný vstup do třetí třetiny, a poté je složil gól, kterým se Sparta dostala do vedení. Kluci se v utkání vydali na maximum. Snad si i vyzkoušeli, že nejlepší obranou je herní odvaha útočit a něco vytvořit. Soupeř tradičně nastoupil s hráči 2007 doplněný o tři hráče 2006, z nichž jeden byl Fíla Princ a buďme rádi, že to byl alespoň on, kdo se výrazně přičinil o obrat utkání. Pokud nebyl na hřišti, hrálo se nám mnohem lépe:-).

Olympia Radotín - FC Tempo Praha C 2:5 (1:4)
AC Sparta Praha - FC Tempo Praha 13:6 (4:6)