U13: Brankář Děčína brankářem víkendu

8.9.2019 22:57   Petr Havlíček

Tempáci přesto nakonec severočeského soupeře udolali a připsali si první ligovou výhru.

Před zápasem s Děčínem jsme se na trénincích i v kabině bavili především o správném nastavení hlavy do zápasu, stoprocentním přístupu a dobrém vstupu do utkání. S tím můžeme být docela spokojeni, protože od prvních chvil bylo na klucích vidět, že zápasem žijí a že ho chtějí zvládnout. Po celou dobu utkání jsme byli lepším týmem, na míči jsme byli dominantní a předváděli hezké akce. Největším naším trápením tak bylo zakončení, protože jsme ještě před poslední třetinou prohrávali 1:2 a do té doby neproměnili snad 10 nebo 15 opravdu vyložených příležitostí. Z gólmana Děčína jsme tak udělali brankáře víkendu. Nakonec se nám ale podařilo třemi góly zápas otočit a zvítězit.

Kluci si zaslouží pochvalu za to, že kromě nějakých pěti minut po obdrženém druhém gólu se nenechali rozhodit střeleckým trápením a zůstali silní a soustředění. V koncovce nás opět trápila špatná a pomalá příprava střelby, přehazování na silnější nohu nebo neochota dát gól za každou cenu jakoukoliv částí těla. Na tom musíme dále pracovat, stejně jako na přihrávkách (razance, přesnost, rozhodnutí) a zpracování míče ze vzduchu.

Rodičům děkujeme za vydatnou podporu, snad to tak bude vypadat i příště proti Vyšehradu a po celý zbytek podzimu!

FC Tempo Praha - FK Junior Děčín 4:2 (0:1)