U15: Dobývání branky Svitav

26.10.2023 13:01   Petr Suchan

Tempáci dali pět branek, soupeř za celý zápas na branku nevystřelil.

Do zápasu s TJ Svitavy jsme šli se záměrem hrát trpělivě a nepanikařit za žádného stavu. Soupeř patří do první poloviny tabulky s velmi dobrou obrannou hrou. To se částečně potvrdilo. Hosté se soustředili na důslednou obranu a nás čekalo urputné dobývání. Přes dostatečné množství příležitostí se nakonec gólově ujala až akce z 19 minuty, kdy se po krásné kombinaci Mažerika, Holuba a Nechvíly dostal sám před gólmana Voříšek a chladnokrevně uklidil míč k pravé tyči. I po změně skóre se obraz hry nezměnil. Hosté v deseti na 30 metrech a my se tlačili do hlubokého bloku. Další gól se povedl až těsně před přestávkou. Volf zachoval klid a zamířil do levého horního růžku. Poločas tedy 2:0.

Po pauze se hrálo stále dle stejných not. Na 3:0 zvýšil střelou zpoza vápna Kadeřábek. Hostující gólman proti jeho střele do pravé pavučiny neměl nárok. Prakticky ihned po rozehře Svitavy kapitulovaly počtvrté. Nechvíla vystihl rozehrávku a Voříšek se štěstím dotlačil míč do sítě. Vystřídali jsme pět hráčů a hra tím na pár minut utrpěla. To však trvalo méně než deset minut. Pak se mezi střelce zapsal Zeman a v 55. minutě bylo po zápase. Soupeř za celé utkání nevystřelil na branku a Lukas si mohl připsat další "vychytanou" nulu v divizi. Zápas jsme kontrolovali a vítězství jsme si zasloužili.

FC Tempo Praha - TJ Svitavy 5:0 (2:0)