U15: Soudržnost i kvalita

30.10.2023 21:54   Václav Nechvíla

Tempáci vyhráli v Chrudimi a udrželi se v boji o čelo tabulky.

Zápas proti tabulkově podobně postavené Chrudimi sliboval vyrovnaný zápas. Od první minuty jsme byli aktivnější a po pár minutách si vytvořili veliké příležitosti. Hlavně ta Volfíka volala po gólu. Až v 15. minutě si po Petrtýlove střele našel míč znovu Volf a chytrou střelou obstřelil gólmana. Soupeř kontroval dalekonosnou střelou do břevna. Hra se pak přesunula na střed hřiště a šance ubývaly. Ve 32. minutě se nám nepodařilo zachytit průnikovku domácího záložníka a bylo vyrovnáno. Kadeřábek ještě stihl do půle nastřelit hlavou tyč a šlo se do šaten.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako začátek první a v 51.minute zužitkoval přihrávku Volfa přesnou střelou Nechvíla - 1:2! Poté přišla série nepromenených šancí. Nejprve dvakrát Kadeřábek a pak i muž zápasu Volf. Škoda, že jsme neodskočili. Jak se blížil závěr zápasu, začalo to smrdět. Chrudim nastřelila znovu břevno a pět minut před koncem prováhal jejich útočník ideální pozici k zakončení. Úplný závěr se už dohrával v poklidu a kluci zaslouženě vyhráli. Dneska bylo vidět v zápase velké nasazení, soudržnost, ochota zajišťovat jeden druhého a fotbalová kvalita.

Celý zápas se nesl v duchu fair play, o což se zasloužili jak domácí trenéři, tak rozhodčí. Víc takových zápasů!

MFK Chrudim - FC Tempo Praha 1:2 (1:1)