B tým: Bude naše béčko v přeboru?

20.3.2024 13:49   Adam Cízner

S čerstvými posilami z A týmu porazila Benfika expřeborovou Hostivař 6:1.

V neděli vyrazila většina fotbalových fanoušků v Praze do Edenu nebo na Letnou. Opravdový fajnšmekři si pak vybrali daleko zábavnější zápas ke sledování. A to zápas naší Benfiky. Článek béčka jsem dostal na starost poprvý, možná rovnou i naposled. Petr mi v týdnu poradil, že se článek dá napsat i zveřejnit už před zápasem, což jsem tentokrát neučinil, tak třeba příště. Bylo příliš proměnných, kdo vlastně do zápasu zasáhne. Nominace byla sice už v pátek a hrálo se až v neděli. Avšak čekali jsme na někoho z dorostu, kdo by nám trochu omladil věkový průměr, případně na někoho z Áčka. Zde visel největší otazník, kdo vlastně dorazí, neboť proběhla den předtím výkopná. Celé přípravě sestavy nasadil korunu Kuba Havlíček, který se snažil zatahat za nitky u Petra, a tak ho v 1:13 nenápadně pozval do centra. Petr odolal, tak Kuba pozvání podpořil i fotkou, odeslanou ve 2:51. Na té je vidět poctivá příprava dalších pomocníků z našeho A týmu.

K samotnému dění na hřišti netřeba příliš psát. Ve 20. minutě mohlo být po zápase, ale místo klidného vedení 3:0 jsme proměnili jen jednu šanci. Do půle jsme přidali druhý gól, soupeř občas i pozlobil, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1. Ve druhé půli už následovala exhibice z naší strany a byla jen otázka, kde se skóre zastaví. Nakonec 6:1. Ještě vypíchnu pár momentů z lavičky… Kolem 30. minuty, za stavu 2:0, se ze mě Švábys snažil dostat cenu, za kterou ho hned pošlu na hřiště. K ceně jsme zatím nedošli, tak třeba se za týden dostaneme do konkrétnější roviny. Ze začátku druhé půle jsme měli přímák z velice dobré pozice, ke kterému se postavil Kuba. Jirka mi, jak boss Matějka z okresního přeboru, na lavičce před jeho zahráním říkal, že to perfektně kope. Jak to dopadlo, se podívejte na přiloženém videu, až se článek objeví na sociálních sítích. V závěru utkání pak bylo slyšet z tribun bujaré veselí Vaška Nechvíly, který svým aach nebo jeee, doprovázel každou naši šanci. Po zápase jsem si v kabině poprvé (snad ne naposled) zazpíval naše Béčko bude v přeboru. Závěrem jen jedna kvízová otázka… Bude naše Béčko v přeboru?

FC Tempo Praha B - SK Hostivař 6:1 (2:1)