U15: Povinné tři body

2.5.2024 21:21   Petr Suchan

Z Třebeše odvezli Tempáci výhru 11:0.

Se soupeřem jsme se setkali během jara již podruhé. První zápas doma jsme zvítězili 13:1, což z logiky věci poukazovalo na povinnost získat tři body. Tomu odpovídal i obraz hry. V silném větru, na úzkém, dlouhém, ale moc hezky připraveném hřišti, jsme od začátku dominovali. Soupeř se snažil vysokým presingem napadat naši rozehrávku a nijak se neuchyloval ke hře v nízkém bloku. To nám umožňovalo podnikat rychlé výpady do otevřené obrany. V osmé minutě jsme vedli 0:2 a prakticky už to byl opět zápas o tom, kolik toho proměníme.

Kluci si zastříleli a ušetřili v náročném programu současných dní nějaké síly. Velice nás potěšil způsob řešení finální a předfinální fáze v poslední třetině hřiště. Způsoby pronikání do zatažené obrany pomocí kombinací zrychlených na jeden dotyk, individuální řešení i formy neustálých náběhů za záda obráncům Třebeše. To vše trénujeme a dnes se nám to povedlo vše z tréninku převést do zápasu. Přestože to kvalita soupeře značně ulehčila, máme z tohoto projevu velkou radost. Na závěr snad jen to, že máme povinné tři body a jedeme dál.

TJ Sokol Třebeš - FC Tempo Praha 0:11 (0:4)