U17: Další vítězné derby

12.4.2017 23:09   Jiří Dědič

Tempáci dokázali ovládnout derby s Braníkem i podruhé v sezóně,

Do utkání vstoupil lépe soupeř, když už v první minutě se vřítil do brankoviště a málem vstřelil branku. Pak se hra okamžitě vyrovnala a Soukal se rozhodl být rozdílovým hráčem, když několikrát prošel skrze pravou stranu obrany domácích a neustále se pokoušel rozhodnout utkání. Nakonec se nám podařilo v 16. minutě vybojovat penaltu, kterou hravě proměnil Adámek. O pět minut později se odražený míč z rohu dostal k nohám Schätze, který ze třiceti metrů loboval brankaře, a tak jsme vedli 2:0. Hra pak byla vyrovnaná. Ale Braník se nakonec branky dočkal, když naše obrana udělala dvě chyby po sobě a pak už měl útočník snadnou práci. V poslední minutě prvního poločasu se domácím povedlo snížit na 2:1 a bylo záhadou, co s morálkou našich hráčů udělá tento gól do šatny.

Ve druhém poločase na nás soupeř vlétl. Kvalitně jsme jej drželi daleko od naší branky a zkoušeli pasy za obranu na střídajícího Balšána, který obráncům sice utekl, ale branku vstřelit nedokázal. Pak bohužel po vyhrocené debatě s rozhodčím musel opustit hřiště kvůli červené kartě. Domácí byli pak hodně nebezpeční, kdy dvakrát nastřelili tyč, dali vyrovnávací branku ještě před vyloučením Balšána a jejich hra se začala dařit. Nakonec to byli ale naši hráči, kdo rozhodl utkání rychlou akcí po pravé straně přesným centrem k nohám Soukala, který rozhodl o výhře Tempa 3:2.

ABC Braník - FC Tempo Praha 2:3 (1:2)