U11: Jiný způsob hry

6.5.2022 11:13   Jaroslav Teplan

Tempáci si vyzkoušeli ligu proti staršímu týmu Vyšehradu, poradili si s nevšedním stylem hry soupeře a zvítězili 9:3.

Pro nás první ligový zápas. Soupeř velice slabý, ale houževnatý, k čemuž jsme mu dopomohli my - v šesté minutě jsme prohrávali 0:2 (po absurdních chybách), celou první třetinu jsme na soupeři leželi, ale nevytvářeli jsme si žádné šance - nervozita, malá odvaha vlivem dvou rychlých a zbytečných gólů - chyběl pohyb bez míče, uvolňování prostoru. Vyšehrad bránil v bloku v sedmi lidech a jak stáli, tak letěl míč - další super zkušenost pro naše kluky, hrát trpělivě a hledat možnosti jak překonat soupeře.

Ve druhé třetině se hra postupně zlepšovala a výsledek jsme otočili na 4:3. Ve třetí třetině, když jsme dali na 6:3, soupeř odpadnul, a my jsme začali dělat, co umíme. Pravdou asi taky je, že 14 dní jsme hráli jen 5+1, tak klukům chvíli trvalo si zvyknout na větší hřiště. Děkujeme za možnost si vyzkoušet i jiný způsob hry, se kterým se moc nepotkáváme.

FC Tempo Praha - FK Slavoj Vyšehrad 9:3 (4:3)