U14: Tenisový kanár Táborsku

14.9.2022 15:46   Petr Suchan

Na výhře 6:0 se hattrickem podílel útočník Petrtýl.

Táborsko chtělo hrát ze zabezpečené obrany. Bylo vcelku organizované. My hráli se zdravou agresivitou, se kterou si Jihočeši nevěděli moc rady. Celý týden jsme řešili otáčení hry, eliminace zbytečných ztrát a využívání meziprostoru. Otáčení hry nám velice dobře fungovalo přes obranou řadu. Ve středové linii to tak slavné v první půlce nebylo. Poměrně dobře jsme odskakovali do meziprostoru. Co se nám zatím úplně nedaří, je odstranění nevynucených ztrát. Často to přičítám malé, nevýrazné nabídce útočných hráčů nebo zbrklosti a hledání složitého řešení hráčů s balónem. V čem jsme byli naopak excelentní, tak to byl vysoký presink a hlavně represink nejbližších hráčů při ztrátě. Díky tomu jsme prakticky hráče z Tábora po zisku okamžitě míče zase zbavili. První poločas se hosté jen bránili a Lukase v bráně vůbec neohrozili. My díky spoustě nepřesností a malé aktivity útočníků moc šancí neměli. Drželi jsme míč, ale hráli hlavně od půlky po vápno. Naší výraznou dominanci ve vedoucí gól proměnil Vořech střelou z 18 metrů do šibenice. Akce vyplynula z dobrého represinku. Další tři šance jsme nevyužili. Víc jsme si z převahy nevytvořili.

Druhou půli oživili střídající hráči. První roh proměnil v gól krásnou hlavou Matěj Petrtýl a dál ho bylo plné hřiště. Povedený zápas hrál Voříšek, který podruhé skóroval po přihrávce Böhma do prázdné branky. Soupeř otevřel hru a měl tři nebezpečné šance. Jednou z úhlu netrefil bránu, pak zvonila tyč a jediný nebezpečný moment vyřešil Lukas. Víc toho Tábor neměl. Ve snaze skórovat otevíral soupeř okénka v obraně, které jsme velice dobře využívali. Tady se dařilo konečně využívat meziprostor mezi řady. Po kombinaci ve středu hřiště poslal Wiesner průnikovku na agilního Petrtýla, který se nemýlil - 4:0. Dál jsme větrali obranu Táborska a spoustu šancí jsme nevyřešili. Zahrávaný roh a odražený míč si našel Suchan. Přešel přes dva hráče do pokutového území, aby ho třetí zastavil za cenu faulu. Následnou penaltou Petrtýl završil hattrick. Poslední hřebíček do rakve zasadil soupeři Venca Nechvíla. Narazil si s Wizim a průnikem přes dva obránce posunul šajtlí nechytatelně k zadní tyči. Vyzdvihl bych dnes určitě Ondru Prchlika, který předvedl jeden z nejlepších výkonů na hřišti z pohledu našeho týmu. Další pozitivum bylo oživení hry střídajícími hráči ve druhém poločase. Přestože jsme předvedli asi nejlepší výkon v soutěži, k ideálu tomu ještě hodně chybí. Nevynucených ztrát tam bylo stále velké množství, aktivita v útočné třetině nebyla dobrá. Většina, po zhlédnutí videa, odehrála spíše průměrný výkon. Pozitivem je skvělé týmové pojetí hry, díky kterému je celkový dojem ze zápasu velice dobrý. Nadšení jsme ze zažitého agresivního presinku celého týmu a to ve správném čase i prostoru. V tom jsou kluci neskuteční. Okamžitý represink více hráčů je taky velká deviza našeho týmu. Aby mě opět někdo nenařkl, že jen kritizuji, za poslední měsíc se všichni výrazně posunuli, ale náš aktuální potenciál je ještě mnohem víc, než jsme zatím předvedli.

FC Tempo Praha - FC MAS Táborsko 6:0 (1:0)