U15/U14: Jednoznačné derby

8.11.2022 22:47   Petr Havlíček

Sousedy z Braníka Tempáci porazili rozdílem tří branek.

Braník měl tentokrát celkově mladší tým než my, zatímco my jsme díky skoro prázdné marodce v obou týmech měli dostatek energie i kluků na střídání. Zápas byl od začátku na jednu bránu, soupeře jsme pouštěli jen sporadicky do brejků, když jsme byli ve špatném postavení ve zbytkové obraně. V první půli byla zřetelná malá odvaha hrát nahoru v některých situacích a taky jsme dávali průnikovou přihrávku za obranu zbytečně brzo - místo abychom dostali míč do středu a pak zkoušeli hrát za, hráli jsme už od stoperů finální přihrávky. Nakonec z toho bylo poločasové vedení 2:0.

Ve druhé půli už se naše převaha projevila víc, soupeře jsme postupně unavili, a tak to bylo neustálé obléhání. V koncovce ale tentokrát chybělo pár centimetrů a trošku štěstí. Ze spousty závarů jsme víckrát trefili brankovou konstrukci nebo třeba nadvakrát netrefili prázdnou bránu. Braník tak zápas na chvíli zdramatizoval, když snížil na 2:1. Trest za horší koncovku ale nepřišel, vzadu jsme to zavřeli a trpělivou hrou přidali další dva góly. Velká škoda jen svalového zranění Heřmiho při akci, kterou udělal fakt skvěle.

FC Tempo Praha C - ABC Braník C 4:1 (2:0)