U15: Nejhorší výkon, ale za tři body

9.11.2022 13:30   Petr Havlíček

Tempáci sehráli s Hořovicemi méně povedený zápas, ale zvítězili 4:1.

K předposlednímu zápasu podzimu k nám zavítaly Hořovice a tentokrát to od nás nebylo takové, jak jsme zvyklí. První poločas byl ještě pod naší kontrolou, kdy jsme si šance vytvářeli a v jejich proměňování jsme byli i efektivní, když jsme dali čtyři góly. V týdnu jsme se věnovali zakončení zblízka a říkali jsme si, že někdy je ve vápně potřeba jít třeba i do skluzu, takže jsme rádi, že se to objevilo i v zápase. Soupeře jsme do šancí v první půli příliš nepouštěli, ale ve hře bylo na naše poměry až moc různých nepozorností. Vypínali jsme při autových vhazováních, při nabírání hráčů, kdy jsme prostě spoléhali, že se soupeř k míči nedostane, i při hledání prostoru, kdy aktivita přišla třeba jen od jednoho hráče. O poločase jsme si řekli spoustu věcí ke zlepšení, ale tentokrát se to na hřiště přenést nepodařilo, spíš naopak. Sice jsme si opět vytvořili dvě nebo tři jasné šance a neuznaný gól, ale taky je potřeba uznat, že nebezpečnějším týmem byly spíš Hořovice. Jestli první půle byla bez aktivity, tak druhá byla v řadě momentů "v chůzi". Přesto se skóre do konce nezměnilo, a tak jsme si připsali tři body za výhru 4:1.

Byl to asi náš nejhorší výkon v sezóně, ale i ten musel jednou přijít. Musíme se pobavit, v čem byl tentokrát problém, a příště zase najet na lepší herní vlnu. Je ale důležité, že i přes horší výkon jsme zápas zvládli v pohodě výsledkově. Takový je fotbal - někdy hraješ výborně a prohraješ, což jsme už letos víckrát zažili, a někdy špatně a vyhraješ. Chtěl bych tentokrát pochválit hlavního rozhodčího, ročník 2004, který hru pouštěl a se všemi na hřišti se snažil komunikovat, kluci hned cítí, že má zápas pod kontrolou a hraje se bez problémů. Ocenit musím taky tým Hořovic, nezabetonovali hru, měli pěkné momenty a chtěli si to s námi "rozdat otevřeně". To je cesta, která se jim určitě vyplatí, a ještě k tomu dobře reprezentovali třeba tím, že jejich kluci opravdu zdravili všechny dospělé v areálu, tak by to mělo vypadat.

FC Tempo Praha - SK Hořovice 4:1 (4:1)