U15/U14: Divočina na Xaverově

28.3.2023 23:23   Petr Suchan

Tempáci sice vyhráli 9:3, ale úplně lehký zápas to rozhodně nebyl.

Přestože jsme kluky nabádali k aktivitě a maximálnímu soustředění hned od začátku, tak jsme v první minutě zápasu prohrávali 1:0. Soupeř byl zdravě agresivní a namotivovaný prvním gólem. Nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Díky větší hráčské kvalitě jsme nakonec soupeře začali přehrávat. Zápas jsme otočili góly dvakrát Jardy Hodánka, Matěje Petrtýla a Ondry Novotného na poločasové 2:4.

Druhý poločas 1:5 v náš prospěch, ale hra hodně divoká. Lukas chytil ve druhé půlce dva góly a nebýt dobrého výkonu v obraně hrajícího Mlíka, Maxe a Škopyho, tak to mohlo mít divoký průběh. Hráli jsme v ofenzivním rozestavení 3:5:2 s wingbeky hodně vysoko. Všichni tři střeďáci se také tlačili do vápna, a tak nám vznikala velká mezera mezi stopery a zbytkem týmu. To je potřeba příště klukům více vysvětlit. Soupeř toho úplně nedokázal využít, ale občas nám tudy nepříjemně vyjel. S kvalitou, kterou nyní v obou ročnících máme, bych do budoucna chtěl dohrávat takovýto zápas ve větším klidu. Podržet míč a odpočinout si s ním na kopačkách. Občas zpomalit a nechat soupeře běhat bez balónu. Dnes to bylo zbytečně až do konce zápasu příliš nahoru - dolů. Stojí to zbytečně moc sil a hrozí zranění. Vítězství však zcela zasloužené. Soupeř hrál výhradně s ročníkem 2009.

SC Xaverov Horní Počernice B - FC Tempo Praha C 3:9 (2:4)