U14: Náš den to nebyl

10.4.2023 16:58   Petr Suchan

Tempáci přes poločasové vedení a herní převahu odjeli z Tábora bez bodu.

Chyběla větší přesnost a hlavně odvaha v poslední třetině hřiště. Od začátku jsme domácí tlačili. Táborsko moc gólů nedostává a již je nám jasné proč. Jejich způsob hry je založen na dobré obranné hře v bloku. Nutno říci, že to mají dobře zvládnuté. Dostali jsme se do vedení dobře dohraným rohovým kopem. Dál jsme soupeře mačkali, ale moc šancí jsme si nevytvářeli. V útočné fázi tam nebyla potřebná odvaha. Ve středové řadě kreativita a málo náběhů, které by trhaly obranu. Když už jsme se dostali za záda soupeře, chyběl klid a více odvážného řešení. Často centr naslepo a žádné řešení 1v1 uvnitř pokutového území.

Patnáct minut druhého poločasu jsme byli asi nejkvalitnější. Zde jsme byli dvakrát ve stoprocentní šanci na navýšení skóre. Neměli jsme však potřebné štěstí. Pak Heřmi může jít sám na bránu a úplně nepochopitelně přihrává do ztráty na Matěje, z čehož přijde brejk a gól z ničeho. Tábor už slavil bod a dál hrál defenzivně. Padla jim tam střela z dvaceti metrů a v 74. minutě jsme udělali hloupý faul ve vápně. Z následné penalty 3:1. Zápas jsme odmakali, ale náš den to nebyl. Táborsko zvolilo taktiku, která s dávkou štěstí slavila úspěch. Každopádně domácí předvedli velice vyspělý taktický výkon.

FC MAS Táborsko - FC Tempo Praha 3:1 (0:1)