U14: Jako na houpačce

22.4.2023 16:05   Petr Suchan

Nakonec zápas s Admirou skončil výrazným vítězstvím tempáckých barev.

Zápasto byl jako na houpačce. Plný paradoxů. Prvních 15 minut patřilo soupeři apřesto jsme šli do vedení po pěkné akci s náběhem Wiziho z křídla a klidnýmzakončením Kuby Novotného. Od té doby jsme byli mírně lepším týmem my a přestoAdmira vyrovnala. Do poločasu jsme si aktivní hrou vedení vzali zpět.

Druhápůlka začala stejně jako ta první. Hráči z Kobylis byli lepší. Neměli všakpotřebnou kvalitu ve finální a předfinální fázi. Naopak nám darovali laciný gólna 3:1. Když pak přišlo penaltové snížení na 3:2, naši borci se začali zvedat.Zřejmě si uvědomili, že vítězství není zadarmo. Pomohla nám produktivita MatějePetrtýla. Soupeř ještě jednou snížil na 4:3, pak si myslím, že jsme si pomohlistřídáním. Admira takovou kvalitu na střídačce neměla a my závěr vystupňovali adohráli ho dominantně. Krásně se dvakrát trefil z dálky Jirka Müller. Výkonnebyl dobrý, ale neřekl bych, že byl špatný. Hledáme rovnováhu mezi postupnouhrou s držením míče a rychlým protiútokem. Vždy více to, na co se v týdnuzaměříme. Naučit se měnit tempo a způsob hry během zápasu je teď našímnejbližším cílem.

FC Tempo Praha - FK Admira Praha 7:3 (2:1)