U16: Herní převaha na body nestačila

11.5.2023 22:03   Jan Šindelář

Tempáci po sérii výher prohráli 1:2 na Xaverově.

Po sérii vítězství jsme narazili na soupeře z Top 5. Chtěli jsme navázat na našeho aktivní výkony z předchozích zápasů a domácím nedarovat nic zadarmo. Úvod zápasu jsme zachytili a hned v první minutě měli jít do vedení, domácí brankář byl však proti. Postupem času se do hry začali více dostávat domácí a vytvořili si tři nebezpečné situace, ze kterých dokázali otevřít skóre - 1:0. Poté jsme dvakrát skórovali i my, praporek pomezního měl však jiný názor. Xaverov dokázal v první půli přidat ještě jednu branku a do šaten se odcházelo za stavu 2:0. Zlobil nás především rychlonohý útočník domácích, se kterým jsme si nevěděli rady. Do druhé půle jsme tedy změnili rozestavení a zkusili s výsledkem ještě něco udělat.

Víceméně celá druhá půle se odehrávala na polovině domácích s občasným nebezpečným brejkem od Xaverova. V 56. minutě jsme zásluhou Páti Vévody snížili na 2:1. Poté jsme domácí zatlačili, ale vyloženou šanci kromě Šilhyho si nevytvořili. Domácí se po jednom z brejků a faulu Kořena dožadovali červené karty. Z mého pohledu ale rozhodčí správně udělil kartu žlutou. A když se neujal ani závěrečný závar v pokutovém území Xaverova, ze zápasu jsme si neodvezli ani bod. Ačkoliv jsme byli lepším týmem, bodový zisk jsme si nezasloužili. Dnes jsme nebyli aktivní a přesní v útočné fázi. Scházela nám nabídka, kreativita a odvaha chodit 1na1, což nás v minulých zápasech zdobilo. Domácí měli méně šancí, zato vyloženějších, které dokázali proměnit. A tak zaslouženě získali všechny tři body.

SC Xaverov Horní Počernice - FC Tempo Praha B 2:1 (2:0)