U15: Hubená výhra na Admiře

7.5.2024 12:26   Petr Suchan

Tempáci pálili šance, a tak zápas skončil nejtěsnějším možným rozdílem.

Admira je jeden ze dvou týmů, se kterými jsme na podzim prohráli, a tak jsme jim měli co vracet. Soupeř měl evidentní respekt a od začátku zalezl do hlubokého bloku. My měli skvělý nástup a hned v první minutě jsme měli gólovou dvojitou šanci. Po kombinaci na pravé straně poslal Petrtýl přízemní centr napříč celým malým vápnem. Kubovi Novotnému chyběl krok a Wizi dobře zavíral zadní tyč, ale jeho střelu do protipohybu brankáře vykopl domácí obránce. Následnou dorážku Sklenáře obrana Admiry zblokovala. Po celý první poločas soupeř prakticky nevylezl z vlastní poloviny hřiště a my na hodně těžkém terénu dokázali kombinovat a vytvářet si šance. V patnácté minutě odvážně vyjel z pozice obránce Bohatý a po kombinaci Voříšek, Bohatý, Nechvíla se Matěj Voříšek objevil sám před brankářem a chladnokrevně zakončil. V tu chvíli to vypadalo na další vysoké vítězství. Bohužel.

Zbytek zápasu se proměnil ve festival zahazování šancí. Jen za první poločas: Wizi, mimo první minutu, ještě hlava na zadní tyči, Petrtýl dvojitá dorážka sám před brankřem, Vořech přestřelil z prostoru penalty a další při rohu sám hlavou na zadní tyči netrefil prázdnou kasu. Další šanci měl J. Novotný, nebo i Vojta Skenář, který nastřelil tyč z trestného kopu. Poločas na minimálně 0:4. Druhá půlka ve stejném duchu. Opět zvonila tyč, opět několik šancí. Opět držení míče 80% v náš prospěch. Slušná i předfinální fáze. Jen chyběly góly. Když v sedmdesáté minutě neproměnil Lukáš Matějka penaltu, začali jsme se bát o výsledek a závěr byl velice nervózní. Soupeř sice neměl přímou střelu na bránu, ale každá standardní situace budila obavy o výsledek. Typický zápas blbec, kdy se může stát cokoliv. Nakonec jsme udrželi hubené vítězství a z jasného zápasu jsme udělali zbytečné drama v závěru. Můžeme se vymlouvat na velmi špatný terén, ale faktem je, že některé šance měly skončit gólem bez ohledu na zmiňovaný šílený povrch. I takové zápasy se hrají.

FK Admira Praha - FC Tempo Praha 0:1 (0:1)