U14: Prohra s Motorletem a výhra s PFA

21.5.2015 13:37   Lukas Tománek

Duel o první místo Tempáci prohráli.

Na prvního Máje jsme nastoupili proti silnému týmu z Jinonic. Byl to zápas o první místo, který jsme nezvládli a podlehli soupeři 1:4. Nutno dodat, že soupeř si vítězství zasloužil, přestože výsledek je pro nás celkem krutý vzhledem k vývoji utkání. V prvním poločase se velké šance objevovaly na obou stranách s tím rozdílem, že soupeř byl efektivnější v zakončení. Hlavně naši střední obránci se nedokázali srovnat s kvalitními útočníky Motorletu, kteří měli práci v útoku dost zjednodušenou. Do šaten se šlo za stavu 0:4, což na tabuli vypadalo příšerně, ale klukům nebylo zas tak co vyčítat. Během sezóny byly zápasy, kdy jsme vedli, a přesto jsme v šatně museli zvýšit hlas, tentokrát to tak nebylo. Pouze jsme hráčům řekli, ať neskládají zbraně, že se pokusíme to zlomit. Druhý poločas jsme vstřelili pouze jednu branku po hezké akci Vlasáka se zakončujícím Plíškem. Motorletu nezbývá než pogratulovat k vítězství a předvedené hře.

Týden nato jsme opět na domácím hřišti přivítali tým PFA. Hned z rozehrávky předvedli chlapci překrásnou akci, kterou zakončil Plíšek – 1:0. Potom jsme se na chvilku ze hry vytratili a soupeř se párkrát dokázal dostat nebezpečně před naši branku. Tak od 10.minuty už byl na hřišti pouze jeden tým, který se snažil hrát a kombinovat, přesto se soupeři z ojedinělé šance podařilo srovnat. Za stavu 1:1 se odcházelo do šaten. V šatně jsme kladli důraz na rychlé otáčení hry a hlavně hrát více po stranách. Ve druhém poločas už byl obraz hry zcela v naší režii. Hlavou se prosadil Hrachovský, po krásné kombinaci do prázdné brány zakončoval Trajhan a z přímého kopu se prosadil podruhé Plíšek. Rychle to tedy bylo 4:1. Soupeř pak také krásným únikem levého záložníka dokázal snížit na 4:2. Více už na Tempu k vidění nebylo.

FC Tempo Praha - FK Motorlet Praha 1:4 (0:4)
FC Tempo Praha - Povltavská FA 4:2 (1:1)