Muži A: Tři body trefil novic Dušek

24.8.2019 16:11   Dominik Rodinger

Tempo přes obrovskou územní převahu vstřelilo Duškem v Uhříněvsi jediný gól, ale ten stačil na vítězství.

Ve třetím kole nás čekalo první venkovní utkání v Uhřiněvsi. V krásném fotbalovém areálu se dle zápisu sešlo úctyhodných 214 diváků. Od první minuty bylo vidět, jakým způsobem se bude hra odehrávat. Soupeř zalezl na vlastní půlku a čekal na naši chybu v rozehrávce při dobývání jejich obrany. Šlo to velice těžko, hráči se poměrně dobře dostávali až k hranici vápna, ale nedokázali najít skuliny v jejich obraně. První větší šanci jsme měli ve 26. minutě, kdy šel ze strany sám na brankáře Valta, ale neprostřelil jej. Za pět minut měl stoprocentní šanci Geissler, ale bohužel přestřelil branku. Poté dvakrát zahrozili domácí z autového vhazování, které jsme řešili naivně.

Do druhého poločasu došlo na vynucené střídaní, zraněného Geisslera nahradil Bláha, který ukázal svojí nadstandardní kreativitu směrem dopředu. Po hezké akci po ose Bláha, Nguyen a střílející nováček v sestavě Dušek jsme se dostali do důležitého vedení. Čekali jsme, že soupeř otevře obranu a budeme moc tedy chodit více do zakončení. Bohužel soupeř zůstal u své taktiky a i díky našim nepřesnostem v rozehrávce jsem nebyli moc nebezpeční. Ve hře bylo poměrně dost chyb, které nás stály poté spousty sil při nahánění soupeře. Výsledek 1:0 je dle mého názoru ale zasloužený a počítá se do tabulky stejně jako 5:0 či 10:5. Samozřejmě hra nebyla třeba tak učesaná, jako bychom s trenéry, respektive s hráči chtěli, ale naopak takové zápasy, kdy to všem nelepí, je potřeba vyhrávat a neztrácet body. Ukázali jsme touhu po vítězství a makali do poslední minuty. Klukům jsme opět poděkovali, užijeme si vítězství do pondělí a začneme se soustředit na příští týden, kdy nás čekají v sobotu dopoledne Háje.

SK Čechie Uhříněves - FC Tempo Praha 0:1 (0:0)