U16: Na úvod přeboru remíza s Hostivaří

16.8.2021 22:14   Jakub Fajfr

Tempáci výrazně staršího soupeře dokázali přehrát, ale ztratili dvoubrankový náskok.

Po dlouhé odmlce jsme dnes odehráli první soutěžní utkání nové sezóny. Zápas začal v dobrém tempu, soupeř těžil ze své fyzické převahy a ovládl úvodní minuty. Tato převaha vyústila v 6. minutě v první gól zápasu ve prospěch hostí, ale tento gól jakoby byl tím nábojem, který jsme potřebovali a ve 22. minutě po krásné akci vyrovnal Schnappel. Od této chvíle jsme byli lepším týmem. Převaha vyústila v další branku, kterou po rychlém přechodu a křižné přihrávce Snížka vsítil Šerák, běžela 38. minuta. O pár minut později se opět prosadil Schnappel, který dorazil do odkryté branky střelu Obraze. Hostivař se však záhy připomněla, po ztrátě míče v rozehrávce a následném skvělém zákroku brankáře Bartáka, zahrávala rohový kop, ze kterého hlavou vsítila branku. Poločas tak skončil těsným vedením 3:2.

Druhá půle začala ve stejném rytmu jako ta první, hosté byli svižnější a po nedůrazu na půli hřiště, pokračoval hráč hostů sám na Bartáka a v 51. minutě bylo skóre srovnáno na 3:3. Od této chvíle už patřil zápas jenom Tempákům, bohužel jsme však nedokázali naše šance přetavit ve vedoucí branku. Naši křídelní hráči měli sérii hezkých náběhů a poté centrů do pokutového území, my jsme si však nedokázali najít správný prostor k zakončení. Když už se toto povedlo a do zakončení se dostal střídající Krejčí, trefil před sebou stojícího obránce. Tak jsme se v prvním mistrovském utkání rozešli smírně a každý si připsal bod do tabulky Pražského přeboru.

FC Tempo Praha B - SK Hostivař 3:3 (3:2)