U16: Čekání na domácí výhru

8.9.2021 11:27   Jakub Fajfr

Hosté ze Kbel byli v koncovce výrazně přesnější.

V tomto utkání jsme chtěli navázat na předešlou výhru za hřiště Unionu Vršovice. V první půli jsme celkem dobře kombinovali kolem středu hřiště. Soupeř hrozil jednoduchými míči za naši obranu. Postupem času jsme si vytvořili i tři velmi nadějné situace, do kterých jsme se dostali průnikovými přihrávkami středem hřiště. Schnappel i Snížek však nevsítili kýženou první branku utkání. A tak to byli hosté, kdo první udeřil. Na skákavém terénu si Barták špatně zpracoval míč a soupeř nabídnutou šanci využil - 0:1. Takové skóre svítilo na tabuli i na konci první půle.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem vsítit brzy branku, bohužel se však stal pravý opak. Soupeř potrestal naši nepřesnou rozehrávku - 0:2. Nesložili jsme zbraně a tlačili se dopředu. Snížili jsme díky dalekonosné střele Slanyho, který zhruba ze třiceti metrů nachytal nedobře postaveného brankáře hostů. V 66. minutě se však totéž podařilo Kbelům, kdy po nepřesné rozehrávce byl pokořen z podobné vzdálenosti i Barták. Navíc o dvě minuty později zaváhal Cihlář u pomezní čáry a soupeř svou brejkovou situaci dohrál a navýšil na 1:4. Konec utkání už nebyl v adekvátním tempu a nám se nedařilo dostat do ideálních příležitostí. Chyběla nám fyzická i psychická síla na zvrat. Stále tak čekáme na první domácí výhru v soutěži.

FC Tempo Praha B - Spartak Kbely 1:4 (0:1)