U16: První domácí výhra

20.9.2021 0:06   Jakub Fajfr

Tempáci pokračují proti starším soupeřům v dobrých výkonech a stoupají tabulkou.

Na těžkém terénu jsme v dalším utkání Pražského přeboru přivítali mužstvo TJ Slovan Bohnice. Úvod utkání se nám vydařil, v pokutovém území soupeře se nejrychleji orientoval Jan Müller a vsítil úvodní branku utkání. Nadále jsme chtěli být aktivní, avšak soupeř využil hned prvního našeho zaváhání. Nedobře jsme bránili standardní situaci a hostující hráč lobem překonal vyběhnuvšího Bartáka. Za dvě minuty jsme se dostali opět do vedení, kdy centr do pokutového území z prvního doteku umístil na zadní tyč Kukuczka. V těchto fázích utkání se nám dařilo hrát po zemi, ale občas naše přihrávky postrádaly razanci a soupeř po odebrání míče hrozil nebezpečným protiútokem. Dvě minuty do pauzy jsme soupeře zatlačili až na hranici pokutového území, z hloubi pole si naběhl na center Šeráka Cihlář, jeho hlavičku do protipohybu brankář vyrazil před sebe a všudypřítomný Schnappel dorazil míč do branky. Poločas tak skončil dvoubrankovým rozdílem.

Druhá půle začala podobně jako v předchozích utkáních, hosté byli důraznější, rychlejší a přesnější než v první půli. V 54. minutě se uvolnil hostující útočník a snížil stav utkání na rozdíl jediné branky. Nám docházely síly, střídající hráči hru lehce oživili, ale Bohnice stále doufaly ve vyrovnání. V 87. minutě se svým důrazem na hranici faulu zbavil obránce střídající Obraz a střelou na první tyč zvýšil na rozdíl dvou branek. Když se pak v samém závěru na brankové čáře zaskvěl Barták, utkání skončilo naší výhrou 4:2.

FC Tempo Praha B - TJ Slovan Bohnice - Praha 8 4:2 (3:1)