U16: Těsná prohra s Xaverovem

19.10.2021 14:48   Jakub Fajfr

Tempáci sehráli se starším soupeřem vyrovnaný zápas, rozhodl nedůraz v pokutovém území.

V domácím utkání proti soupeři z Horních Počernic se nám povedl vstup do utkání. V 9. minutě se po krásné týmové kombinaci trefil pod horní tyč Schnappel. Iniciativu však téměř záhy převzali hosté, my jsme lacino ztráceli míče a soupeř byl z našich chyb nebezpečný. Ve 21. minutě jsme naivně rozehráli z rohu hřiště přes střed, kde soupeř míč získal a potrestal naši chybu střelou z hranice pokutového území. Ve zbývajícím čase první půle byli hosté mírně lepší, avšak my jsme si vypracovali dvě velmi slibné příležitosti. V jedné jsme při akci z pravé strany nebyli ve správném prostoru v pokutovém území a při druhé nás vychytal brankář hostů. Poločasové skóre tedy zůstalo nerozhodné.

Úvod druhé půle patřil Xaverovu, zatlačil nás na naši polovinu. Po deseti minutách druhé půle se soupeř dostal do vedení, když potrestal náš nedůraz v pokutovém území. I díky střídajícím hráčům jsme začali hrát opět více aktivně. Hosté se snažili hrát v obranné fázi kompaktně a nebylo pro nás jednoduché jejich blok překonat. Střídající Fraher vyslal dvě střely ze střední vzdálenosti, hostující brankář je však bez problémů chytil a při standardní situace Nguyen hlavičkoval nepřesně. Když jsme ani v 90. minutě nevyužili přesnou přihrávku za obranu, utkání skončilo výhrou hostů 2:1.

FC Tempo Praha B - SC Xaverov Horní Počernice 1:2 (1:1)