U15: Příprava proti Spartě a Dukle

14.12.2021 16:12   Petr Havlíček

Dva přínosné zápasy sehráli Tempáci na konci přechodného období a zejména se Spartou obstáli velmi dobře.

Poslední zápasový týden přechodného období jsme měli na programu dva zápasy s velmi kvalitními soupeři, na což jsme se těšili, protože naplánovaná utkání nám zatím hodně odpadala. Nejprve v úterý přijela stejně stará Sparta, byť ne v kompletním složení, ale to se týkalo také nás. Hrálo se hodně důrazně, my jsme se tentokrát dokázali v agresivitě vyrovnat nebo možná i Spartu předčit, díky čemuž jsme v obou poločasech získávali hodně míčů kolem půlky a mohli vyjíždět do brejků, ve kterých jsme často selhali až v zakončení. Výborně se nám dařilo zachovávat klid na vlastní polovině, takže jsme několikrát dobře vyjeli z rozehrávky, ale potom tomu chybělo přesnější otočení hry. Naopak co bychom si představovali ještě lepší, je odvaha na útočné polovině, protože momentů, kdy jsme dokázali přejít dobře 1v1 a dostat se do střely nebo udržet těžké míče, mohlo být víc. Celkově to bylo oboustranně přínosné utkání, šancí měla o něco málo víc Sparta, ale díky srovnání pár minut před koncem z toho nakonec byla remíza 1:1.

Poslední přípravné utkání před Vánoci jsme sehráli s Duklou, opět to bylo hodně agresivní a herní utkání, jenže tentokrát jsme tahali za kratší konec. Dukla měla připravené takřka kompletní dvě jedenáctky, my jsme zápas 3x35 minut odehráli v 15 hráčích, což nám do budoucna určitě herně-kondičně pomůže. Proti lepší partě Dukly byl patrný rozdíl - nebyli jsme tolik pozorní v bránění na vlastní polovině a na míči jsme měli malou nabídku. Šancí Dukly bylo opravdu dost, zatímco my jsme v brejcích nebyli tak úspěšní. Proti druhé jedenáctce Dukly už to bylo vyrovnanější, nakonec jsme dali obránce do útoku a taky přidali nějaké góly po pěkných akcích. Celkově oboustranně hodně přínosné utkání.

FC Tempo Praha - AC Sparta Praha 1:1 (0:0)
FC Tempo Praha - FK Dukla Praha 5:7 (:)