U16: Šedesát minut v deseti

1.4.2022 0:07   Jakub Fajfr

Oslabení Tempáci prohráli v Hostivaři 1:2.

První jarní utkání jsme sehráli na hřišti SK Hostivař. Pro nás se jednalo o první zkušenost s přírodní trávou po téměř pěti měsících a na začátku utkání to bylo znát. Vázla nám kombinace, byli jsme nepřesní v přihrávkách a soupeř snadno získával míče. Vše vyústilo v první branku utkání, domácí využili našeho zaváhání v rozehrávce a šli do vedení. Po chvíli jsme však vyrovnali, po průnikové přihrávce Tokara se prosadil střelou na zadní tyč Šerák. Zdálo se, že začínáme přebírat plně otěže v utkání, ale fotbal je hra, ve které se může vše během krátkého okamžiku otočit o 180 stupňů. To se nám přesně přihodilo ve 30. minutě. Ve snaze přečíslit soupeře v jejich obranné třetině jsme nezajistili situaci na půlící čáře, po odkopu míče si domácí útočník poradil v situaci 1na1 s naším mladíkem Kořenkem, který ve snaze útočníka zpětně dostihnout soupeře podrazil a byl po právu vyloučen. Byla to velká škoda, do té doby hrál Kořenek, věkem ještě starší žák, velmi dobré utkání. Navíc se z přímého kopu, který byl těsně za hranicí pokutového území, trefil domácí hráč přesně do rohu branky a domácí tak vedli 2:1. Následujících 15 minut bylo z naší strany nedobrých, nemohli jsme se vyrovnat s tím, že nás je o hráče méně a nedokázali jsme přepnout do jiného rozestavení.

Druhá půle začala mírným náporem domácích, dostali se do dvou zajímavých situací, ale naštěstí pro nás je nevyužili. Bylo otázkou času, kdy se i my do šancí i v deseti lidech dostaneme. Příležitosti přišly, ale bylo jasné, že jich nebude mnoho. Bohužel jsme však žádnou nevyužili. Když ani střídající Obraz a Prchlík své šance neproměnili, zůstaly všechny tři body domácím.

SK Hostivař - FC Tempo Praha B 2:1 (2:1)