U15/U14: Výhra v derby na Braníku

4.4.2022 15:19   Petr Havlíček

Pří vítězství 5:2 zaznamenal hattrick záložník Tomáš Tichý.

První jarní mistrák pražské soutěže nás čekal na umělce v Braníku s výkopem už v 9 hodin ráno. Možná i to bylo důvodem, proč jsme prvních 10 minut zaostávali v agresivitě a celkově zůstávali daleko od hráčů. To se postupně zlepšovalo, ale hra se odvíjela spíš kolem poloviny hřiště. Nahoře se nám nedařilo prosadit rychlostně ani individuálně, v obraně jsme místy vypadávali z pozornosti. Velkým problémem bylo, že jsme nedrželi pořádně šířku hřiště, takže to byl takový hurá fotbal. Poločasové vedení 3:0 bylo hlavně zásluhou zlepšení v agresivitě a presinku, kdy jsme byli včas tam, kde máme být, a využili chyb domácích.

Druhá půle už se odvíjela převážně na polovině Braníka, daleko líp jsme drželi šířku hřiště, udrželi se víc na míči a díky tomu měli více sil na útočení. Měli jsme spoustu dobrých situací a pozic kolem vápna nebo i ve vápně, na malém vápně jsme s míčem byli snad pětkrát, ale prosadili jsme se z toho jen jednou. Braník se dostával jen ke sporadickým nákopům, které jsme celkem slušně sbírali. Jen škoda, že jsme nedávali míče za obranu včas, pak se útočníci dostávali do ofsajdu, ze kterého nevyběhli zastavením nebo roztáhnutím si hřiště. Paradoxně druhá půle skončila remízou, ale herně byla určitě lepší než ta první.

ABC Braník C - FC Tempo Praha C 2:5 (0:3)