U16: Zbytečně ztracené body

11.4.2022 11:22   Jakub Fajfr

Hosté z Vršovic potrestali dvě tempácké chyby, kombinačního fotbalu moc nepředvedli, ale na tři body jim to stačilo.

V utkání s Unionem Vršovice jsme se po týdenní odmlce vrátili do naší soutěže Pražského přeboru staršího dorostu. Hned v prvních minutách se na obou stranách otřásla branková konstrukce. V obou případech byl u toho Obraz, který se nejprve prosadil 1na1 a z ostrého úhlu trefil břevno. Chvíli na to tentýž hráč nedobře bránil soupeře při standardní situaci a v poslední chvíli vypíchl soupeři míč, který skončil na tyči vlastní branky. Union nadále čekal na naše chyby a případné standardní situace, aby mohl udeřit. My jsme se snažili kombinovat, ale spolupráce, zejména ofenzivních hráčů, se nám úplně nedařila. Ve 20. minutě jsme ztratili míč na levé straně, hosté odcentrovali a útočník předskočil Bartáka a hlavou rozvlnil síť - 0:1. Na druhé straně se ocitl ve velké příležitosti Schnappel, ale nepodařilo se mu brankáře hostů překonat. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:1.

Ve druhé půli jsme drželi míč více na svých kopačkách, Union se zatáhl a čekal na příležitosti. My jsme dlouho nemohli najít skulinku v hostující obraně. Podařilo se to až Snížkovi s Davidem Müllerem, prvně jmenovaný si našel odražený míč a přesným pasem vyslal do úniku Davida Müllera, který i přes dotírajícího stopera zamířil přesně na zadní tyč - 1:1. Bohužel jsme však zanedlouho opět inkasovali. Nechali jsme soupeře snadno rozehrát od vlastní branky a stopera vyvést míč vcelku vysoko, ten přesným pasem za obranu našel v náběhu útočníka, který se prosadil přízemní střelou kolem brankáře. Do konce utkání zbývalo méně a méně času a naše snaha o vyrovnání postrádala přesnost a lepší pohyb na útočné polovině. Bohužel se nám již vyrovnat nepodařilo, a Union si tak odvezl tři body.

FC Tempo Praha B - SK Union Vršovice 1:2 (0:1)