U16: Po pauze jasná záležitost

24.4.2022 22:45   Jakub Fajfr

Tempáci získali s přehledem druhou výhru v řadě, Ďáblice porazili 4:0.

Na umělé trávě jsme již za lehkého deště nastoupili proti soupeři z Ďáblic. Chtěli jsme navázat na herní výkon z minulého kola, i přesto, že v sestavě došlo celkem k šesti změnám. Od počátku utkání jsme byli kvalitnější na míči, nicméně to byli hosté, kteří jako první zahrozili, když jsme špatně bránili rohový kop, ale soupeř naše zaváhání nevyužil. Na druhé straně jsme my chybu obrany využili, v 15.minutě se individuálně mezi dvěma obránci v pokutovém území prosadil Kotík a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci – 1:0. Nadále jsme byli aktivnější, ale nedařilo se nám vstřelit branku. Dvakrát se ve velké šanci ocitl Schnappel, jednou byl vychytán brankářem, podruhé zastavilo jeho střelu břevno hostující branky. Dvakrát též zakončoval Píša, ale ani jeho pokusy neskončily kýženou druhou brankou.

Na to jsme si počkali až do 59. minuty, kdy Seidl po výborném obranném zákroku poslal dlouhý pas za obranu, kam si naběhl Prchlík a zvýšil na 2:0. O pět minut později J. Müller nahrával míč vnějším nártem a Prchlík opět rozvlnil síť - 3:0. Po chvíli nám rozhodčí odpustil penaltu, kdy na hranici pokutového území Barták fauloval hostujícího útočníka. Zbývalo necelých deset minut do konce, když se do míče z dobrých 25 metrů opřel kapitán Cihlář, trefil se přesně do rohu branky a uzavřel na konečných 4:0.

FC Tempo Praha B - SK Ďáblice 4:0 (1:0)