U16: Cenné body z Kopaniny

16.5.2022 23:37   Jakub Fajfr

Tempáci vyhráli na hřišti Přední Kopaniny, druhého týmu tabulky, přesvědčivě 3:0.

K utkání na půdě druhého týmu tabulky jsme vstoupili s respektem, ale ne se strachem. Jako první jsme si vytvořili slibné šance, které však zůstaly neproměněné. Na druhé straně se po chybě v obranné fázi tváří v tvář Filipovi objevil domácí útočník, ale náš brankář jeho pokus vyrazil. Pokračovala však naše herní převaha, velké šance neproměnili Obraz a Schnappel. Ve 37. minutě jsme se však konečně dočkali první branky, kdy chyby domácích využil po nahrávce Schnappela přesnou střelou k tyči Šerák. Do přestávky jsme mohli navýšit vedení, ale až moc jsme akci z pravé strany překombinovali.

Ve druhé půli jsme v úvodu byli opět lepším týmem, ale nedařilo se nám vstřelit druhou branku. Domácí se dostávali do nadějných situací hlavně díky standardním situacím, ale obrana byla pevná. Kýžený druhý gól přišel až téměř u konce, když si odražený míč našel Nezdařila a ten prudkou střelou překonal domácího brankáře. O tři minuty později Jan Müller konečně proměnil svůj třetí samostatný nájezd a uzavřel skóre na 0:3.

FC Přední Kopanina - FC Tempo Praha B 0:3 (0:1)